25 т. от Николов отидоха нахалост за "Лубе" в ШЛ

14 Март 2024
Александър Николов опитва да преодолее технично троен блок на "Тренто" при загубата на "Чивитанова" в първия 1/2-финал от Шампионската лига.
CEV

Българският национал Александър Николов стана топреализатор в първия 1/2-финал от Шампионската лига по волейбол между "Кучине Лубе" (Чивитанова) и "Итас Диатек" (Тренто), но тимът му загуби изцяло италианския сблъсък, ръководен от българския главен съдия Ивайло Иванов. Трентинци спечелиха с 3:1 (17, -16, 18, 23) у дома и са само на два гейма разстояние от класиране за последния двубой в най-силната континентална клубна надпревара.

20-годишният ни посрещач заби 25 т. (3 аса, 2 блока) за гостите, но усилията му и тези на целия отбор отидоха нахалост. Още двама в тима на "Чивитанова" завършиха с двуцифрен актив - Марлон Янт Ерера с 13 т. (1 ас, 1 блок) и Адис Лагумджия с 12 т. (1 ас, 1 блок).

За "Тренто" най-резултатен беше Алесандро Микиелето с 23 т. (4 аса, 1 блок), Камил Рихлицки добави 19 т. (2 аса, 2 блока), а Даниеле Лавия допринесе с 13 т. (2 аса, 1 блок) за стратегическия успех. Реваншът е следващия четвъртък (21 март) в зала "Еуросуоле Форум", където "Лубе" ще се нуждае от задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да вкара двубоя в т. нар. "златен гейм".

Като явен фаворит в другия 1/2-финал се очерта полският шампион "Ястжембски Венгиел", който срази турския "Зираат Банк" (Анкара) с 3:0 (13, 18, 28) у дома. Ответният мач в столицата на южната ни съседка е идната сряда (20 март).

Watch the Match Highlights from Trentino Itas vs. Cucine Lube Civitanova, 03/13/2024Join this channel to get access to perks:https://www.youtube.com/channel/...
Watch the Match Highlights from Jastrzebski Wegiel vs. Ziraat Bank Ankara, 03/13/2024Join this channel to get access to perks:https://www.youtube.com/channel...