7 минути не стигнаха на Л.Пенев за победа над "Лудогорец"

Развръзката в 1/2-финала за купата бе отложена за идната сряда

07 Апр. 2021
Капитанът на "Лудогорец" Вандерсон (в средата) е атакуван под сипещия се сняг от защитника на "ЦСКА-София" Юрген Матей (вдясно) и Тиаго Родригес, който в този мач носеше лентата в състава на домакините.

Любослав Пенев бе много близо до победа над "Лудогорец" при завръщането си като треньор на "ЦСКА-София", но в крайна сметка първият 1/2-финал за купата завърши 1:1.

Мачът на ст. "Българска армия" се игра при тежки условия и почти през цялото време валеше сняг. Това повлия на качеството на футбола и на терена имаше повече битка, а и нерви - заради големия заряд на двубоя.

"Лудогорец", който се опитва да отстрани "ЦСКА-София" за първи път след три отпадания от този съперник за купата, бе споходен от проблем още в началото на мача. Кипърският нападател Пиерос Сотириу беше сменен принудително още в 14-ата мин. от Елвис Ману. Вратарят на разградчани Кристиян Кахлина спаси няколко опасни удара, като положенията бяха на Жорди Кайседо, Енрике Рафаел, Тиаго Родригес и Жул Кейта.

В 53-ата минута гостите поискаха дузпа след падане на Ману в наказателното поле след сблъсък с Иван Турицов, но реферът Волен Чинков не уважи претенциите им. В 60-ата мин. шампионите останаха с човек по-малко, след като нападателят на "Лудогорец" Бърнард Текпетей фаулира Джером Синклеър и получи втори жълт картон. При падането Синклеър получи травма и бе сменен малко след това от национала Георги Йомов. "ЦСКА-София" се възползва от численото предимство и поведе в 77-ата мин. чрез Тиаго Родригес след асистенция на Жеферсон. Домакините обаче не успяха да удържат аванса и в 83-ата мин. Каули Оливейра изпревари Жеферсон и изравни след центриране на Кирил Десподов от свободен удар.

Така двата най-силни отбора в България в момента запазиха в пълна сила за реванша интригата кой от тях ще се класира за финала. Ответният мач в Разград ще се играе на 14 април.

След края на двубоя на "Българска армия" Любослав Пенев съжали за пропуснатата победа: "За мен играхме по-добре и заслужавахме да победим в този мач. И поне с разлика, но както винаги споделяме, дали треньори и футболисти, това е игра на голове. 1:1 – мачът е отворен, имаме втори мач и продължаваме в същата линия. Играчите изпълниха прекрасно всички указания и просто ни липсваше голът. Разбира се, че искам такъв ЦСКА да вижда. Аз съм треньор, който обича агресивната игра, атакуващият футбол. Радвам се, че момчетата бързо се адаптираха към това, което им се задава. Искам да ги похваля, защото го заслужават. Играха много добре, много добре. Ние ще продължим да играем така във всеки един мач. Не се отклоняваме. Не се шегувам. Остават целите шампиони, купа. Целите са поставени, тренираме и само работа."

Наставникът на "Лудогорец" Валдас Дамбраускас пък не хареса играта на тима си след почивката. "Резултатът няма значение, това е саво първото полувреме. Казах го още преди мача. И двата отбора имаха шансове. Искахме да играем нашата игра, но условията бяха трудни и изгонването на Текпетей усложни нещата. Играхме 30 минути с човек по-малко. С десет души няма как да създадеш много положения. Второто полувреме беше разочарование за нас. Понякога се нуждаем от по-различен подход. Не видях голяма разлика в ЦСКА. Първото полувреме беше равностойно. Имахме добри контраатаки, но не успяхме да намерим завършващите пасове. Второто полувреме се отвори. И двата отбора имаха атаки. След червения картон двубоят се промени. Дойдохме с ясната идея да градим и да атакуваме, но стана различно след това. Получихме своята възможност и изравнихме, което е положително. Шансовете остават 50 на 50. Двубоят следващата сряда ще е много интересен за зрителите", заяви литовецът.

Изпълнителният директор на "Лудогорец" Ангел Петричев пък разкритикува съдийството на Волен Чинков. "Беше подмината чиста дузпа. Ако не ме лъже паметта, защитникът (б.ред. - Турицов) трябваше да бъде изгонен. Ние имаме нашите претенции, вие кажете дали се е справим съдията. За мен сбърка и при картона на Сисиньо. Колегите казаха, че е имало и спестен втори жълт картон за Жеферсон. Допусна доста грешки съдията според мен", коментира Петричев.