Българите не стигнаха дори до плейофите на Шампионската лига

16 Авг. 2018
Футболистите на ПАОК се радват, че са елиминирали "Спартак" (Москва) и са стигнали до плейофите за влизане в Шампионската лига, което значи минимум влизане в групите на Лига Европа.

И тазгодишният турнир на Шампионската лига ще мине без българско участие, след като нито един наш футболист не стигна с отбора си до плейофите за влизане в груповата фаза на най-авторитетния клубен турнир в Европа.

В III квалификационен кръг играха двама национали, но тази фаза се оказа непреодолима за отборите им. Симеон Славчев бе титуляр за "Карабах" и игра до 77-ата минута при равенството 1:1 срещу "БАТЕ Борисов" в реванша в Беларус. Българският халф получи жълт картон 15 минути преди да бъде сменен. Азербайджанският тим отпадна заради загубата с 0:1 в първия мач.

Ивелин Попов пък бе оставен на резервната скамейка от треньора на "Спартак" (Москва) и така не влезе при домакинското 0:0 срещу ПАОК. Този резултат прати на плейофите отбора от Солун, който бе спечелил преди това с 3:2.

Сред изненадите е отпадането на "Селтик"  след загуба с 1:2 от АЕК в Гърция и общ резултат 2:3. "МОЛ Види", който елиминира "Лудогорец" в предишната фаза, сега се справи и с шведския "Малмьо" след 0:0 в Унгария благодарение на гола на чужд терен при 1:1 в първия мач.