"Ботев" и "Локо" си вкараха по един късен гол в дербито на Пловдив

19 Март 2023
След люта битка по терена пловдивското дерби завърши без победител

Пловдивското дерби "Ботев - "Локомотив, последен мач от 24-ия кръг в Първа фугболна, завърши с два късни гола и равенство 1:1, което остави двата отбора на сегашните им позиции във временното класиране.

"Жълто-черните" домакини имаха по-голям процент владеене на топката (59/41%) и отправиха повече точни удари (4/2), но пък локомотивци изпълниха повече корнери (2/1) и стреляха общо повече пъти към вратата 9/5.

Въпреки голямото желание и на двата отбора да вкарат, головете паднаха в последните минути на мача.

В 81-ата футболистите на "Ботев" направиха много добра атака: Емануел Уме финтира двама противници, изведе на лявото крило Дилан Мертенс, а той с външен фалц подаде към голмайстора на тима Антоан Бароан и той се справи с излизащия напред вратар на "Локо" Динко Хоркаш за 1:0.

Радостта на "Ботев" обаче трая кратко - само до ответната атака на "Локомотив". След удар на Георги Каракашев Джаспър Ван Хертум отклони топката в собствената си врата в опита си да я изчисти.

В оставащите няколко минути и двата отбора имаха претенции за дузпа. Първо Абло падна след съприкосновение с Милош Петрович в пеналта на "Локо", а след това Витанов се строполи в наказателното поле на "Ботев". Но и в двата случая реферът Валентин Железов даде стигнал играта да продължи.