Българин донесе нова световна титла за атлети с увреждания

Християн Стоянов спечели втори златен медал на 1500 метра в кариерата си от първенства на планетата

17 Юли 2023
Християн Стоянов

Най-добрият ни бегач сред параолимпийците - Християн Стоянов, спечели втората си световна титла на 1500 метра в клас T46. Той триумфира по време на първенството на планетата за атлети с увреждания в Париж, като пробяга дистанцията за 3:52.56 мин., негов най-добър резултат за сезона. Преди това той спечели златен медал на шампионата в Дубай през 2019 г.

Втори в Париж стана австралиецът Майкъл Роджър с 3:53.89 мин, който е световен рекордьор в дисциплината, а бронзовият медал е за тунизиеца Бечир Агуби - 3:57.77 мин.

Стоянов, чийто личен треньор е популярният в миналото бегач на дълги разстояния Евгени Игнатов, вече има два златни и един бронзов медал от световни първенства, титла и сребро от европейски първенства и сребро от Параолимписките игри в Токио през 2021 г. Следващата му цел е титла от параолимпиадата в Париж догодина.

Това беше и втори златен медал за България от първенството за атлети с увреждания във френската столица след титлата със световен рекорд на Ружди Ружди в тласкането на гюле.

Най-добрият български лекоатлет с увреждания - Ружди Ружди, стана световен шампион по тласкане на гюле на пъвенството на планетата в Париж.

Ще гласувате ли на предстоящите парламентарни избори?