Българо-руският дует Димитров-Рубльов тръгна с победа в Синсинати

152-и в световната ранглиста хърватин изненадващо отстрани Рафаел Надал

18 Авг. 2022
Туитър
Рафаел Надал маха за довиждане на публиката в Синсинати след загубата от Борна Чорич

Григор Димитров и руският му партньор Андрей Рубльов започнаха с победа при двойките на тенис турнира "Мастърс" в Синсинати (САЩ). Двамата отстраниха със 7:6 (6), 6:4 шампионите от предишния "Мастърс" - в Монреал (Кан) - Джон Пиърс (Авл) и Даниел Еванс (Вбр).

На 1/8-финалите българо-руският дует ще срещне поставените под №2 в схемата Марсел Гранойерс (Исп) и Орасио Себайос (Арж). Точно от тази двойка Димитров и Рубльов загубиха в Монреал и сега ще имат възможност за реванш. Мачът е тази вечер не преди 21 ч. и ще се предава по платения канал MAX Sport 1 HD.

Същевременно 18-ият в света българин, който отпадна още на старта на сингъл в Синсинати снощи получи "уайлд кард" за турнира в Уинстън-Сейлъм, стартиращ в понеделник. Първоначално той не попадаше в неговите планове за подготовка за US Open, но загубата от Денис Шаповалов (Кан) преди два дни би го оставила без игрова практика преди последния за годината турнир от Големия шлем, започващ на 29 август.

Турнирът в Уинстън-Сейлъм е единственият на ниво АТР в седмицата преди US Open. Там Григор ще бъде и вторият най-високо ранкиран тенисист след шампиона от Монреал Пабло Кареньо-Буста. 31-годишният испанец е 14-и в световната ранглиста.

ИЗНЕНАДВАЩО ПОРАЖЕНИЕ НА НАДАЛ

Хърватинът Борна Чорич изненадващо отстрани рекордьора по титли от Големия шлем (22) Рафаел Надал във втория кръг на "Мастърс" в Синсинати. 152-ият в света се наложи със 7:6 (9), 4:6, 6:3 над испанеца, който си беше взел шестседмична почивка след "Уимбълдън", където се отказа и не излезе заради травма на полуфинала срещу Ник Кириос (Авл). Мачът продължи 2:51 ч., като бе и прекъснат за час и 25 минути заради дъжд по време на първия сет.

Надал бе обявил, че в Синсинати започва финалната част от подготовката му за US Open, но отпадна още в първия си мач (като поставен под №2 той почива на старта).

"При оставащи само седмица и половина до Ню Йорк, е тъжно, че няма да играя тук. Я трябва да вляза в режим "Голям шлем", констатира Рафа след загубата.

Срещу Чорич в играта му нямаше никакви сигнали за физически проблеми, дори заби сервис със скорост от 194 км/ч. Но хъватинът просто го превъзхождаше в решаващите разигравания.

Highlights as Borna Coric secured his 3rd career win over Nadal in Cincinnati...SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights...

"Трябва да тренирам, да се върна по-добър. Трябва ми време. По-добре е след дълга почивка да се завърнеш с победа, но аз не бях достатъчно подготвен за мача днес. Най-важното е да остана здрав", каза още Надал.

С победата си пък Чорич стана един от малцината тенисисти, които имат положителен баланс срещу Рафа. Това бе трети успех за хърватина от общо 5 мача помежду им. 25-годишният Чорич и 36-годишият Надал не се бяха срещали от 2017-а, когато на "Мастърс" в Канада испанецът спечели убедително с 6:1, 6:2.