Чудото Холанд подобри още два рекорда с нов хеттрик

Норвежецът вече е на крачка и от легендарно постижение на Алън Шиърър

22 Яну. 2023Обновена
Ерлинг Холанд е скочил високо след втория от трите си гола срещу "Уулвърхемптън".

Норвежецът Ерлинг Холанд продължава да пише история с фантастичния си първи сезон за "Манчестър С". 22-годишният нападател отбеляза хеттрик срещу гостуващия "Уулвърхемптън", с което осигури домакинската победа на "Сити" с 3:0 в мач от XXI кръг на Премиър лийг.

Холанд бе точен в 40-ата мин., в 50-ата (от дузпа) и в 54-ата. Така той записа своя четвърти хеттрик в едва 19-ия си шампионатен мач в Англия и записа немислим до момента рекорд. Досега най-бързо до 4 хеттрика беше достигнал Рууд ван Нистелрой, на когото обаче му бяха нужни 65 мача. За сравнение - до четвъртия си хеттрик на следващите в подреждането им са били необходими много повече двубои - Луис Суарес (81 мача), Алън Шиърър (86 мача), Роби Фаулър (89 мача).

Сега пред Холанд стои предизвикателството да подобри още едно историческо постижение. При нов хеттрик той ще се изравни с Алън Шиърър, който единствен до момента има 5 такива в рамките на един сезон (1995/96). Норвежецът има 18 мача пред себе си, за да постигне това.

За Ерлинг Холанд днешното чудесно представяне осигури и втори рекорд, този път на клубно ниво. Той вече има 16 гола в домакински мачове за "Манчестър С" в рамките на един сезон на Премиър лийг. Така се изравни със Серхио Агуеро (сезон 2011/12). Холанд има 8 домакинства пред себе си, за да сложи на сметката си и това постижение.

С днешната си победа "Сити" вече има 45 т. Лидерът "Арсенал" обаче запази аванса си от 5 т. и вече има 50, след като победи драматично с 3:2 като домакин четвъртия в класирането "Манчестър Юн" (39 т.). Маркъс Рашфорд изведе "Юнайтед" напред в 17-ата мин. с гол по земята от 20-ина метра, но "топчиите" обърнаха резултата чрез Еди Нкетия (24) и Букайо Сака (53). Гостите от Манчестър обаче изравниха в 59-ата мин., като точен с глава след разбъркване след ъглов удар беше световният шампион Лисандро Мартинес в 59-ата мин.

"Арсенал" обаче доказа, че този сезон е в страхотна форма и има реални претенции за титлата и в 90-ата мин. Нкетия отбеляза втория си гол, с което донесе и успеха на лондончани.