"ЦСКА-София" не можа да победи "Берое"

17 Окт. 2020Обновена

"ЦСКА-София" не успя да спечели 4-ата си победа в Ефбет лига и завърши 1:1 с гостуващия тим на "Берое" във втория мач от IX кръг.

При това столичният тим трябваше да догонва в резултата, след като голмайсторът на старозагорци Гаюс Макута отбеляза 4-ото си попадение в първенството в 48-ата мин. Конгоанецът реализира с глава добро центриране на Фуртадо отдясно, което бе проспано он защитата на домакините.

Шест минути по-късно Валентин Антов изравни също с глава - след като засече топката при центриране от ъглов удар, изпълнен от Адалберто Пеняранда.

Още през първата част двата отбора си размениха по няколко удобни положения за попадение, но Макута пропусна от добри позиции. За "ЦСКА-София" пък в това отношение се "проявиха" Али Соу и Петър Занев.

Домакините имаха шанс да направят и пълен обрат. Три минути след изравнителния гол Мазику изведе Соу отдясно сам срещу вратаря Василев, който обаче успя да парира удара на нападателя. Соу можеше да донесе победата и в 90-ата минута, когато Ахмед Ахмедов му свали с гърди топката, но след удара на нападателя топката бе избита в ъглов удар.