"ЦСКА-София" развали празника на "Локомотив" (Пд) и влезе в Топ 3

Лидерът в класирането претърпя първа загуба за сезона и извади късмет, че допусна само два гола

02 Окт. 2023
СПОРТАЛ
Играчи на "ЦСКА-София" тичат към хаитиянина Дюкенс Назон (вляво), за да го поздравят за гола му при победата над "Локомотив" (Пд).

"ЦСКА-София" потвърди добрата си форма и постигна четвърта поредна победа в Първа лига. Тя бе с 2:0 над "Локомотив" (Пд), като това бе и първа загуба на лидера в класирането от началото на сезона. Пловдивчани все пак продължават да водят с 29 т., но пък "ЦСКА-София" излезе на трето място с 24 т. и има мач по-малко от "Локомотив" и втория в таблицата - "Черно море" (28 т.).

Последният мач от XII кръг не сбъдна очакванията за дерби, тъй като вицешампионът доминираше през цялото време. Головете на Майкъл Естрада в 20-ата мин. (негов трети за два мача) и на Дюкенс Назон (негов седми в първенството за сезона) бяха най-малкото, с което "Локомотив" се размина. А това разочарова феновете на домакините, които се бяха настроили за празник, заради откриването на втората готова нова трибуна на ст. "Локомотив".

В 45-ата мин. вратарят на пловдивчани Динко Хоркаш спаси дузпа, изпълнена от Назон, а в 62-ата мин. попадение на Естрада бе отменено заради засада. Двамата футболисти на "червените" изпуснаха още няколко чисти положения.

Лошата новина за треньора Нестор Ел Маестро обаче бяха контузиите, които Естрада и Марселино Кареасо получиха след почивката. Тяхното участие в съботното дерби срещу "Левски" е под въпрос.

ОТЗИВИ

След края Ел Маестро коментира: "Първото полувреме беше един мастърклас от наша страна. Не искам да казвам какъв трябваше да е резултатът, защото имам голямо уважение към "Локомотив" (Пловдив), защото играе страхотен футбол този сезон, но 2:0 е малко. През второто полувреме отново бяхме по-добри, но важното е, че контролирахме мача и се прибираме в София с трите точки.

Щастлив съм от агресията и интензитета в играта ни, но за да се представяме по този начин трябва да показваме кураж. Футболистите трябва да вярват на треньора, както и той на своите играчи."

Треньорът на "Локомотив" Александър Томаш пък каза: "Отдавна съм наясно, че не сме най-добрият отбор, опитваме се да играем по различен начин. Това са мачове, които могат да ни помогнат да израстваме. Теренът не е каквото трябва да бъде за начина и стила, който се опитваме да играем.

Загубите трябва да ни направят още по-смели, да си видим грешките. Заслужено загубихме днес. Единственото нещо, в което ЦСКА ни превъзхожда, е агресията, и то агресия като индивидуални качества. В момента, в който влязохме в единоборство, а и съдията пускаше по свободна игра, там ни беше проблемът и там се огънахме."