"ЦСКА-София" вече е 4 от 4 при новия треньор

Бронзовият медалист от миналия сезон този път победи "Берое" с 3:0

01 Юли 2024Обновена
Младият халф на "Берое" Стефан Гаврилов (вдясно) се опитва да спре капитана на "ЦСКА-София" в тази контрола Браян Кордоба по време на мача в Банско.

"ЦСКА-София" продължава безупречната си серия под ръководството на новия си треньор Томислав Стипич. Хърватинът постигна победа и в четвъртия си мач, от назначаването си насам. Този път "червените" спечелиха с 3:0 срещу друг първодивизионен отбор - "Берое", в контрола, която се игра в Банско, където "ЦСКА-София" е на лагер. Преди това бронзовият медалист от миналия сезон спечели с по 2:0 срещу втородивизионния "Беласица" и елитния "Крумовград", след което би с 2:1 румънския "Политехника" (Яш).

В 13-ата мин. норвежецът Тобиас Хайнц изведе сънародника си Джонатан Линдсет сам срещу вратаря на старозагорци Артур Мота и резултатът бе открит - 1:0. Само след 4 минути ролите се размениха - Линдсет подаде на Хайнц, който вкара за 2:0. Още преди почивката обаче Тобиас Хайнц се контузи и беше сменен.

В 64-ата мин. "ЦСКА-София" вкара отново. Привлеченият от "Пирин" Иван Тасев изведе Александро Николов, който на празна врата отбеляза третия гол за тима си.

Неофициалният характер на двубоя обаче бе помрачен от сбиване между двата отбора в 69-ата мин. Главният рефер Любомир Любомиров се принуди да покаже червени картони на Хуан Пабло Саломони и Франко Минго от "Берое", както и Станислав Шопов ("ЦСКА-София"), а двамата треньори решиха да не заменят изгонените.

След мача Томислав Стипич коментира пред "Спортал": "За жалост, това е само приятелски мач. Добре е за атмосферата, но не печелим точки. Щастлив съм, но това е просто тест. Нашата идея за игра е ясна. Трябва да подобрим някои малки детайли, но съм оптимист. Сега ни трябват само нови играчи. Чувствам се фантастично, когато виждам подкрепата на феновете. Всеки ден се усеща колко голям е този клуб, колко души са тук, колко души имат емоции и искат да ги изкарат и да споделят тези чувства с успех. Това е голяма отговорност за нас. Футболистите трябва разберат колко голям е този клуб. Това е един динозавър, който спи в момента и се опитваме да го събудим."

Треньорът на "Берое" Хосе Луис Ачиари пък каза: "Видях няколко хубави неща в този мач. Ние в тази подготовка търсим добри противници. Гледаме да играем с отбори, които движат бързо топката. Това е от полза за нас. Гледаме да сме във форма с мачове с елитни отбори. В предния ни мач имахме много ситуации за гол, но сега имахме много малко. Ние търсим да вкараме голове. Това е един процес и трябва да се представяме по-добре. Трябва да се подобрим във всеки един компонент от играта."

По-късно се разбра, че десният бек на "червените" Иван Турицов се е отказал от трансфер в чужбина и е решил да поднови договора си с клуба за 2+1 години.

В петък "ЦСКА-София" ще играе две контроли - от 11:30 ч. срещу израелския "Макаби" (Петах Тиква), а от 17:30 ч. срещу сръбския "Раднички" (Ниш).