"ЦСКА-София" затъна още повече след разгром в Разград

"Левски" едва се добра до победата над "Ботев" (Вр) след гол на тийнейджъра Преслав Бачев

13 Авг. 2023Обновена
Футболистите на "Лудогорец" се радват след автогола на защитника на "ЦСКА-София" Сейни Санянг (вляво).
Булфото

Кошмарният старт на сезона за "ЦСКА-София" се удължи с пореден срамен резултат - 0:3 в гостуването срещу "Лудогорец" в мач от V кръг на Първа лига.

Двубоят в Разград бе сочен като голямото дерби от кръга, но гостите от София не успяха да покажат, че този сезон искат да са сред претендентите за титлата. Треньорът Нестор Ел Маестро пък не успя да предизвика промяна в играта и представянето на тима и в третия мач след завръщането си на поста.

"Лудогорец" поведе още в 8-ата мин., когато новопривлеченият бразилец Руан Секо вкара с глава след центриране на Кирил Десподов от свободен удар.

В 33-ата мин. Десподов отново центрира, а този път норвежецът Аслак Фон Витри шутира, като топката се удари в гамбийския защитник на "ЦСКА-София" Сейни Санянг и влезе във вратата - 2:0.

След този гол "червените" не показаха, че имат сили и още повече - че знаят как да се върнат в мача. Дори в 44-ата мин. Десподов можеше да вкара трети гол, след като излезе сам срещу вратаря Густаво Бусато, но би в него.

В 56-ата мин. обаче капитанът на "Лудогорец" все пак се разписа - от дузпа, дадена за игра с ръка на Иван Турицов.

В допълнителното време на мача можеше да стане още по-неприятно за "ЦСКА-София", но халфът на домакините Иван Йорданов пропусна да вкара четвърти гол и улучи напречната греда.

Тази победа не само прати разградчани в тройката, но и върна малко настроението в тима преди реванша от III квалификационен кръг за Лига Европа срещу "Астана" в четвъртък. Неприятен момент за "Лудогорец" бе единствено изгонването на защитника Ноа Сонко Сундберг за умишлен удар без топка срещу нападателя на гостите Дюкенс Назон.

"ЦСКА-София" в момента е на 10-о място със само една победа от 4 мача.

След мача треньорът на "ЦСКА-София" Нестор Ел Маестро очаквано бе в лошо настроение. "Много сме далеч от това, което искаме. Нещо се е случило между края на миналия сезон и този мач. Може би между края на миналия и началото на този сезон. Това е въпрос на дълбок анализ. Има повече от един фактор, но няма прост отговор. Имам такива, но не искам да ги споделя. Трудно е, когато допуснеш три гола след статични положения срещу топ отбор. Трудно е, когато не вкараш първия си гол и е трудно, когато допуснеш голове от ситуации, които не са реални шансове. Няма да вземеш точки от добър отбор.

Не знам за нови попълнения. Не трябва да питате мен тези въпроси. Няма какво да направим освен да работим. Да работим още сега в автобуса, после през седмицата и да се подобрим. Утре е моят 15-и ден тук и не показваме сериозно подобрение от първия ден. Проблемите са много сериозни. Не съм дошъл във фантастично работеща машина. Давам най-доброто от себе си. Надявам се, че показвам качества да се справя с тази криза", каза той.

Доволният наставник на "Лудогорец" Ивайло Петев пък заяви: "Играхме изключително добре. Пристиснахме ЦСКА от началото и създадохме ситуации. Отборната игра ми хареса днес. Всеки, който влезе, игра с цялото си сърце. Имахме много положения и 3:0 е много добър резултат. Бях и малко критичен на полувремето, защото 2:0 е коварен резултат и трябваше да запазим този импулс. Този мач беше едно извинение към феновете за двубоя, който изиграхме в Астана. Трябва да изглеждаме поне по същия начин в четвъртък."

ИЗМЪЧЕН УСПЕХ ЗА "ЛЕВСКИ"

По-рано днес юношата Преслав Бачев (17 г.) се превърна в герой за "Левски" в домакинството срещу "Ботев" (Вр), след като с попадението си донесе победата с 1:0. Младият нападател вкара в 83-ата мин. и по този начин "сините" избегнаха втора поредна грешна стъпка в първенството, след като миналата неделя загубиха с 1:2 от "Локомотив" (Пд).

Тази вечер и двата отбора имаха своите шансове, а домакините определено играха по-разконцентрирано в сравнение с равенството срещу "Апоел" (Беер Шева) в четвъртък.

В 34-ата мин. нападателят на "Ботев" (Вр) Браян Переа излезе сам срещу вратаря на "Левски" Пламен Андреев, но вместо да шутира, подаде на Красимир Тодоров, който пък пропусна.

След почивката Даниел Генов и Марко Мажуга от гостите също не успяха да вкарат, след като в различни ситуации се бяха оказали сами срещу Андреев.

Играчите на "Левски" също опитаха да стигнат до гола, но Цунами, Илиян Стефанов, Уелтон и Асен Чандъров нямаха шанс.

Късметът обаче се усмихна на Преслав Бачев в 83-ата мин., когато вкара от добавка след отбит удар на Хосе Кордоба.

Трудната победа даде на "Левски" допълнително самочувствие преди реванша срещу "Апоел" (Беер Шева) в четвъртък в София.

"Липсата на свежест си оказа влияние и нямахме този заряд, който трябваше да имаме. Не сме подценявали "Ботев". Бяха добре организирани, направиха добри неща и в атака, и в защита. Радваме се, че спечелихме три точки. Имахме трудност, която трябваше да преодолеем и го направихме.

Именно умората беше причината. Имахме малко време да се възстановим от пътуването от Израел. Почти не сме тренирали последните 15 дни, само възстановителни тренировки. Това си оказва влияние. Не сме убедителни в подаванията. Забавя се мисленето на играчите и това е причината. Надявам се да се получи много добър мач в четвъртък и ние да сме победители", заяви треньорът на "Левски" Николай Костов.

Наставникът на "Ботев" (Вр) Даниел Моралес от своя страна каза: "По моя списък в джоба сме имали три чисти положения и няколко ситуации от статични положения, които можехме да завършим малко по-добре. Мисля, че имахме малко повече шансове от "Левски". Топката преди гола беше в наша полза. Ние трябваше да я изчистим. Знаем качеството на Уелтън, Рикардиньо и когато грешиш пред някой от тези класни футболисти, винаги ти вкарват. Трябваше да излезем с една точка от "Герена", но накрая нищо. Липсва ни спокойствие. Има моменти, в които трябва да мислим като италианците. Те са най-добрите защитници на света. Колкото по-далеч е топката от нашата врата, толкова по-добре. Не го направихме. Болезнено е. В следващите мачове трябва да показваме още по-добра игра."