Дерменджиев върна "Лудогорец" към победите

Шампионите изместиха "Левски" в класирането след 3:1 над "Хебър" в последния мач от кръга

29 Окт. 2023
Лудогорец
Испанският защитник на "Лудогорец" Сон (на преден план) е изпревал халфа на "Хебър" Карлос Охене по време на двубоя в Пазарджик.

Завръщането на Георги Дерменджиев като треньор на "Лудогорец" започна да дава търсения ефект. След силния мач срещу "Фенербахче" в четвъртък, днес разградчани спечелиха първа победа в първенството от 8 октомври насам - 3:1 над гостуващия "Хебър" в последен мач от XV кръг.

Вратарят на тима от Пазарджик - Матвей Игонен, беше подложен на обстрел и към вратата му бяха отправени 16 удара. Той изнесе чудесен мач и спаси 13 от тях, но не успя при останалите три.

В 11-ата мин. ганаецът Бърнард Текпетей засече центриране отдясно на Аслак фон Витри и откри. В 37-ата мин. норвежецът на свой ред вкара, след като секунди преди това Игонен спаси удари на бразилците Кайо Видал и Руан Секо.

В 86-ата мин. Стефан Цонков успя да намали за "Хебър", след като засече с глава центриране на Мартин Михайлов. Това бе и най-сериозната ситуация за гостите до момента.

Почти веднага след това, в 88-ата мин., "Лудогорец" отново поведе с два гола аванс, като бразилецът Рик Джонатан шутира, топката се удари в Георги Вълчев ("Хебър") и влезе във вратата.

С успеха шампионите излязоха на четвърто място с 27 т., измествайки "Левски" (26 т.), като имат и мач по-малко от третия - "ЦСКА-София" (29 т.). Лидерът "Черно море" (32 т.) пък е с два мача по-малко от "Лудогорец".

ОТЗИВИ

Треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев изрази задоволството си от играта и резултата. "Доволен съм много играта. Доволен съм, че имаше ситуации. Сега не са влезли, но в друг случай ще има повече голове. Радвам се, че отборът разбра как трябва да играе. Тодор Неделев е един добър футболист. Започва да се вдига. Давам му определени минути, с които може би ще подобри състоянието си", заяви той.

Наставникът на "Хебър" Любослав Пенев коментира: "Противникът игра по-добре, имахме ситуации през второто полувреме. Започнахме го по различен начин от първото, по-смело трябваше да играем през първите 45 минути. Не можахме да стопим двата гола. Доволен съм от момчетата. Имаше настроение и желание през второто полувреме. Показваме, че можем да играем. Искахме да играем добър футбол, да създадем опасни положения пред вратата на "Лудогорец". Това е стилът ни, без значение срещу кого играем. Играем на добро ниво, спечелихме много точни, не се задоволяваме само с това."