Димитров си остана на половината път до 1/4-финалите

Ден по-късно тенисист №1 на България беше бледа сянка на себе си отпреди дъжда

05 Авг. 2022Обновена
Дъждът над Вашингтон обърка програмата на турнира от категория "АТР 500", в резултат на което само три от осемте 1/8-финала приключиха по план в четвъртък.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се размина с първо участие на 1/4-финалите във Вашингтон след 9-годишна пауза. Поставеният под №5 хасковлия спечели първия сет срещу Себастиан Корда вчера, когато срещата от III кръг на турнира от категория "АТР 500" беше прекъсната заради дъжд в столицата на САЩ, но в крайна сметка отстъпи с 6:4, 1:6, 2:6.

Миналата нощ Димитров започна много уверено и постигна пробив още в първия гейм от мача, затвърждавайки го със сервис на нула. В 6-ия гейм първата ни ракета (№19 в света) отрази три брейкбола и задържа аванса си на 4:2, а веднага след това пропусна шанс да увеличи още разликата. Григор спечели и следващите си два гейма, повеждайки с 1-0 след 43 мин. игра на "Грандстенд".

Вторият сет също започна с натиск на българина, който му донесе преднина от 15:40 в подаването на Корда. 22-годишният американец с чешки корени се измъкна от ситуацията, подпомогнат и от мрежата при втората точка за пробив. Нашият тенисист веднага стигна до нов брейкбол, който също беше неутрализиран от съперника му точно преди да дойде спирането на срещата.

Двубоят беше прекъснат при резултат 40:40 в откриващия гейм на втората част при сервис на американеца и двамата продължиха двубоя си тази вечер. След подновяването на играта Григор беше бледа сянка на самия себе си отпреди дъжда и успя да спечели само три от изиграните 15 гейма.

Себастиан Корда ще се изправи срещу Микаел Имер (Шв) в спор за място на 1/2-финалите няколко часа по-късно - около 4:00 ч. след полунощ българско време.

За 31-годишния Григор Димитров това бе седмо участие на класическия турнир във Вашингтон. Най-доброто му представяне си остава 1/4-финал през 2013 г., загубен от Томи Хаас.