Филип Кръстев вкара първия си гол в МЛС

Българският национал се разписа при победата на "Лос Анджелис" над "Минесота Юнайтед"

05 Окт. 2023
Филип Кръстев (вдясно) получава поздравления от съотборниците си в "Лос Анджелис" след гола срещу "Минесота Юнайтед".
 YouTube

Българският национал Филип Кръстев отбеляза първото си попадение за "Лос Анджелис" в Мейджър лийг сокър (МЛС). 21-годишният халф влезе като резерва в 63-ата минута вместо германския халф Тимоти Тилман и само 4 минути по-късно вкара последния гол при домакинската победа с 5:1 над "Минесота Юнайтед".

No hay quinto malo. Filip Krastev agarra mal parada a la defensa del Minnesota United y marca el quinto de LAFC en el partido.#MLSenFOX

След преминаването си от белгийския "Ломел" под наем в "Лос Анджелис" в края на юли той бе вкарвал само веднъж - при 4:0 над "Реал Солт Лейк" на 9 август в турнира за Купата на лигите на САЩ и Мексико.

Кръстев до момента не е бил титуляр в нито един от 7-те си мача в МЛС, а заради продължаващата си адаптация към новата за него лига той не бе повикан в състава на националния отбор за предстоящата евроквалификация срещу Литва на 14 октомври в София и контролата срещу Албания три дни по-късно в Тирана.

Успехът над "Минесота Юнайтед" пък бе първи за "Лос Анджелис" в МЛС от 17 септември насам. Тимът, който защитава титлата си от миналия сезон, в момента е на трето място в Западната конференция с 48 т. Начело е "Сейнт Луис Сити" с 56 т., пред "Сиатъл Саундърс" с 49.