Германия е на крачка от изпадане в Лигата на нациите след антирекорд

Играхме като равни със световния шампион, най-важни са евроквалификациите, заяви Льов след небивалата 6-а загуба за годината

18 Окт. 2018ЯВОР ЕВТИМОВ
Германските национали Матиас Гинтер и Никлас Зюле (вляво) се отправят унили към центъра на терена, докато Блез Матюиди, Оливие Жиру и Рафаел Варан засипват Антоан Гризман с благодарности за хладнокръвно реализираната дузпа в 80-ата минута.

Вечният фаворит Германия се намира в най-тежкия период от футболната си история. Миналата вечер Бундестимът отстъпи с 1:2 като гост на световния шампион Франция в Лигата на нациите и допусна безпрецедентна шеста загуба от началото на 2018 г.

Това е нов антирекорд за "маншафта", който никога преди не беше губил повече от пет мача в една календарна година. А това се беше случвало само два пъти - под ръководството на Сеп Хербергер през 1956 г. и при Франц Бекенбауер през 1985 г. С Йоахим Льов начело тази година германците бяха победени от Бразилия (1:0) и Австрия (2:1) в контроли, от Мексико (1:0) и Корея (2:0) на световното първенство и от Холандия (3:0) и Франция (2:1) в новия комерсиален турнир на УЕФА.

Обективно селекцията на Льов демонстрира добра игра в гостуването срещу "петлите" във вторник и бързо поведе с гол от дузпа на Тони Кроос след по-малко от четвърт час на "Стад дьо Франс" в парижкото предградие Сен Дени. До края на първото полувреме германците създадоха още куп положения пред френската врата, но заради прибързани действия така и не успяха да отбележат за втори път и това им коства скъпо. След почивката домакините натиснаха и с две попадения на Антоан Гризман в последния половин час, второто от спорна дузпа, стигнаха до пълен обрат.

"Играхме като равни със световните шампиони, но трябваше да вкараме втори гол още през първото полувреме - отбеляза Льов. - За съжаление не бяхме възнаградени от добрия мач, който проведохме. Ако бяхме малко по-умни, щяхме да вкараме втори гол и да спечелим. Лигата на нациите е хубав турнир, но най-важни са евроквалифациите догодина."

След второто поражение от три мача Бундестимът остана на последното място в група 1 от Лига А и е на крачка от изпадане в Лига В. Във финалния кръг "маншафтът" посреща "лалетата" в Гелзенкирхен на 19 ноември. Три дни по-рано обаче Холандия (3 т.) приема у дома Франция (7 т.) и евентуална победа над световния шампион ще сложи преждевременен край на шансовете Германия (1 т.) да запази мястото си в най-горното ниво на Лигата на нациите.