Григор Димитров потегли уверено на "Ролан Гарос"

Джокович загуби само 5 гейма на старта на Откритото първенство на Франция

29 Септ. 2020Обновена

Тенисист №1 на България Григор Димитров се класира с лекота за II кръг на Откритото първенство на Франция - третия и последен за 2020 г. турнир от Големия шлем. Поставеният под №18 хасковлия откри тазгодишното си участие на "Ролан Гарос" с убедителна победа над Грегоар Барер (Фр) с 6:3, 6:2, 6:2.

Двубоят на нашия беше един от десетките засегнати от лошото време в Париж днес. Заради проливни дъждове всички срещи на външни кортове бяха прекъснати или отложени с по няколко часа следобед. Димитров и Барер трябваше да излязат на корт №14 около 18:00 ч. българско време, но вместо това започнаха мача си към 20:30.

Двубоят стартира с пробив в подаването на Григор, след което съперникът му го затвърди и поведе с 2:0. Българинът обаче спечели шест от следващите седем гейма и взе първата част за 42 минути. Във II сет Димитров поведе с пробив в третия гейм, но веднага допусна рибрейк. Все пак бившият №3 в света заигра все по-уверено и с нови два пробива в сервиса на французина поведе с 2-0 след 1:22 ч. Третата част се разви изцяло под контрола на българина, който реализира брейкове в третия и седмия гейм и затвори мача с първия си мачбол след 2:03 ч. игра.

"Още малко ми трябва, за да вляза във формата, в която бях. Усещам лека умора и ми трябват още тренировки. Не беше лесно, отне ми малко повече време, но правилната нагласа и позитивизмът ми помогнаха - коментира Григор пред БНТ, визирайки периода през юни и юли, когато прекара коронавирусна инфекция. - Вчера дори не успях да тренирам през целия ден. Почти два дни без тенис и трябваше да се нагодя към съперника. Доста бавен корт, топките са тежки, проблеми с ракетите... Надявам се вдругиден да съм по-добре с тези неща."

Във II кръг съперник на Григор Димитров ще бъде Андрей Мартин (Слвк), елиминирал Жоао Соуза (Пор) също с чист успех - 7:5, 6:1, 6:2. 29-годишният българин и 31-годишният словак никога досега не са се срещали в официален мач. Първият двубой помежду им ще бъде в четвъртък.

Програмата в днешния трети ден от надпреварата във френската столица остана незасегната от дъждовното време единствено на централния корт "Филип Шатрие", оборудван с подвижен покрив. На него участието си започна световният №1 Новак Джокович (Сър), който загуби само пет гейма в откриващия си двубой срещу Микаел Имер (Шв).  Водачът в схемата разгроми 22-годишния талант с 6:0, 6:2, 6:3 само за час и половина.

Следващият съперник на Джокович ще бъде Рикардас Беранкис (Лит), който елиминира също в три сета Уго Делиен (Бол) - 6:1, 6:4, 6:4.

Novak Djokovic vs Mikael Ymer - Round 1 Highlights I Roland-Garros 2020. Watch the best moments of the match between Novak Djokovic and Mikael Ymer in the fi...