Хари Кейн изравни 52-годишен рекорд в "Тотнъм"

Нападателят има още една непосредствена цел пред себе си през този сезон - да стане №2 по голове в историята на Премиър лийг

24 Яну. 2023

Нападателят на "Тотнъм" Хари Кейн влезе в историята на клуба със снощния си гол, с който осигури победата с 1:0 над "Фулъм" в последен двубой от XXI кръг в Премиър лийг. Той се разписа в 45-ата мин., точно преди почивката и по този начин изравни рекордьора по голове за "шпорите" Джими Грийвс. Легендарният нападател отбеляза 266 гола за клуба в 379 мача в периода от 1961 до 1970 г.

Сега Кейн успя да достигне 52-годишното постижение, а още със следващото си попадение ще го подобри. До момента той има общо 415 мача за "Тотнъм", а статистиката му само за Премиър лийг е 199 гола в 300 мача от 2011 г. насам.

Хари Кейн има още една непосредствена цел пред себе си през този сезон. Той може да излезе на второ място във вечната голмайсторска листа на Премиър лийг, която се води от основаването през 1992 г. насам. В момента втори е Уейн Рууни с 208 гола. Засега непоклатим на лидерската позиция изглежда Алън Шиърър с 260. Иначе точно Джими Грийвс е футболистът с най-много голове в историята на английския елит - 357.

След мача Кейн заяви, че е бил болен. "Миналата нощ бе тежка, ставах през два часа. Някакъв вирус или грип. Не мислех за рекорда, но това бе много важна победа за нас, особено след последните два мача (б.ред. - загубите с 0:2 от "Арсенал" и 2:4 от "Манчестър Сити")", коментира той.

Всъщност Хари Кейн записа на сметката си още едно постижение с попадението снощи. Стадион "Крейвън Котидж" стана 33-ият, на който той е вкарвал в Премиър лийг. На повече различни терени от него са се разписвали само Анди Коул (37), Франк Лампард (34) и Уейн Рууни (34).

След трудния успех над "Фулъм" тимът на "Тотнъм" остава на пето място, но вече има 36 т., като е само на 3 т. след третия ("Нюкасъл") и четвъртия ("Манчестър Юн"). Начело е "Арсенал" с 50 т., пред "Манчестър С" с 45.