Испания стигна за втори път до финал за Купата на АТР

07 Яну. 2022
Първата ракета в тима на Испания Роберто Баутиста Агут осигури класирането за финала с успех в три сета срещу лидера на Полша Хуберт Хуркач.

За втори път от три издания на турнира испанският национален отбор по тенис ще играе във финала за Купата на АТР. След дебютната надпревара в алтернативното световно първенство за мъжки тимове през 2020 г., "фуриите" стигнаха до мача за титлата и този сезон.

В първия 1/2-финал от шампионата в Сидни (Авл) днес Испания победи Полша с 2:1, като двубоят беше решен още след срещите на сингъл. Часове преди началото на мача беше съобщена новината, че втората ракета в състава на "дружина полска" Камил Майхжак е дал положителна проба за COVID-19. Въпреки че всичките му съотборници бяха в близък контакт с него през цялата седмица, организаторите решиха да не отменят двубоя.

Вместо Майхжак в откриващата среща за поляците излезе Ян Зиелински, който беше разгромен от Пабло Кареньо Буста с 2:6, 1:6. Във втория сингъл пък Роберто Баутиста Агут пречупи полската звезда Хуберт Хуркач със 7:6 (6), 2:6, 7:6 (5) и подпечата успеха на испанците. В протоколния мач на двойки Шимон Валков и Зиелински надиграха Педро Мартинес и Алберт Рамос-Виньолас с 4:6, 6:3 (10-6) и донесоха почетен успех за Полша.

Съперникът на Испания във финала ще бъде определен в събота сутрин в сблъсък между миналогодишния шампион Русия и Канада. При първото си участие в двубоя за титлата иберийците отстъпиха пред Сърбия с 1:2. Битката за Купата на АТР през 2022 г. е в неделя.

Epic winners, clutch tennis and FIVE match point saves! SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube.co...