Контузия принуди Григор Димитров да се откаже в Индиън Уелс

11 Март 2023
Григор Димитров (вляво) поздравява Джейсън Къблър на мрежата след края на третия гейм от решаващия сет, когато уведоми съдията, че не може да продължи мача.
TWITTER

Григор Димитров не успя да доиграе първия си мач на сингъл от тазгодишното издание на "Мастърс" турнира по тенис в Индиън Уелс (САЩ). Поставеният под №21 българин, който почива на старта на основната схема, се отказа в решаващия сет срещу Джейсън Къблър във II кръг, когато изоставаше с 6:2, 6:7 (5), 0:3.

В края на тайбрека на втората част първата ни ракета (№25 в света) започна да изпитва болки в прасеца на десния крак. Затрудненото движение по корта доведе до пробив на нула в първото подаване на Григор в III сет. 31-годишният хасковлия имаше два поредни шанса за рибрейк в третия гейм, но след като австралиецът се спаси и взе сервиса си, нашият тенисист прецени, че няма смисъл повече да рискува здравето си.

В началото на двубоя Димитров доминираше и набързо взе първата част, осъществявайки два пробива и отразявайки по два поредни брейкбола в 5-ия и 7-ия гейм. В целия втори сет имаше само една точка за пробив и тя беше неутрализирана от българина.

Дългият гейм в края започна с минипробив в подаването на Григор, който успя да го върне непосредствено преди размяната на полетата и да изравни при 3:3 т. Следващата грешка обаче дойде във възможно най-неподходящия момент - при първия сетбол за Къблър вече накуцващият Димитров прати топката в аут от форхенд.

Така бившият №3 в света няма да защити точките си от миналогодишното достигане до 1/4-финалите в Рая на тениса, което ще доведе до отстъпление в ранглистата. Засега той слиза само с една позиция до 26-о място в подреждането на живо, но до края на турнира другата неделя теоретичен шанс да го задминат имат поне две дузини състезатели от Топ 100.

Засега не е ясно дали Григор Димитров ще продължи участието си на двойки в Индиън Уелс. След като с партньора му Хуберт Хуркач (Полша) сензационно елиминираха поставените под №2 Раджийв Рам (САЩ) и Джо Солсбъри (Великобритания), във II кръг двамата трябва да се изправят срещу Роан Бопана (Индия) и Матю Ебдън (Австралия).

Григор Димитров започна участието си в "Мастърс" турнира по тенис в Индиън Уелс (САЩ) със сензационна победа на двойки.