Красимир Анев е 13-и на световното първенство по биатлон

19-годишната Милена Тодорова също влезе в Топ 20 на преследването

16 Февр. 2020Обновена
Състезанията в Антхолц-Антерселва днес се проведоха пред десетки хиляди зрители по трибуните
Туитър

Красимир Анев постигна най-доброто класиране на български биатлонист на световното първенство в Антхолц-Антерселва досега. 32-годишният самоковец завърши 13-и в преследването на 12.5 км заради великолепното си представяне на стрелбището.

Анев стартира 30-и, 1:38 мин. след потеглилия първи шампион от вчерашния спринт Александър Логинов (Рус), допусна само една грешка от 20 изстрела (при вторите опити от легнало положение) и финишира 2:03.9 сек. след победителя Емилиен Жаклен (Фр, 0 гр.), който навакса шест позиции и взе златото.

Жаклен се наложи само с 4 десети от секундата във финален спринт срещу петия от вчерашното спринтово състезание Йоханес Тингнес Бьо (Нор, 2 грешки). Логинов се задоволи с бронза.

Това е второто най-добро класиране на Анев в преследване за световно първенство след 7-ото му място в Хохфилцен (Ав) през 2017 г. А иначе най-доброто му класиране въобще е в спринта на същото първенство в Хохфилцен - шести.

Владимир Илиев, който стартира 58-и завърши на 44-о място, макар и с 5 грешни стрелби, а Димитър Герджиков (4 грешки) финишири 52-и, с 5 места по-напред от стартовото си 57-о.

По-рано днес Милена Тодорова се класира на 18-о място в преследването на 10 км от в Антхолц-Антерселва (Ит) и затвърди отличното си представяне през този сезон.

19-годишната състезателка от Троян стартира от 27-а позиция, на която завърши в спринта преди два дни, и с много добра стрелба (само една грешка от 20 патрона) премина 9 места напред, за да завърши за първи път в кариерата си в топ 20 на женския елит. Само преди две седмици Тодорова спечели три медала на световното първенство за жени до 22 г. в Лензерхайде (Швейц), като завоюва сребърен и два бронзови.

Днес българката остана на 1:32.6 мин. след победителката Доротея Вирер. Италианката, която е лидер в класирането за Световната купа, зарадва родната публика с великолепно ски бягане и само 1 грешка в стрелбата и взе златото, изпреварвайки шест стартирали пред нея биатлонистки. Втора, на 9.5 сек., финишира Денизе Херман (Гер, 3 грешки), която бе 5-а в спринта онзи ден, а трета е шампионката от спринта Марте Олсбу-Ройселанд (Нор, 3 грешки), изостанала с 13.8 сек.

There will be a big reception for Dorothea Wierer ?? ?, Denise Herrmann ??? and Marte Olsbu Roeiseland ??? today from the #antholz2020 women pursuit! Join the flower ceremony to see them celebrate on https://t.co/MSJYx30KUx pic.twitter.com/l3XAv7FeTX