"Лудогорец" дръпна с 8 т. на върха след щастлива победа

Автогол донесе успеха на шампионите с 1:0 над "Локомотив" (Пд)

07 Ноем. 2021
Националът Кирил Десподов (вляво) пада на терена, крещейки от болка, след фаул срещу него на Кристиан Гомис от "Локомотив" (Пд).

Шампионът "Лудогорец" поведе с 8 т. в класирането пред втория - "Ботев" (Пд), след като спечели, макар и трудно, срещу вицешампиона "Локомотив" (Пд). Разградчани изтръгнаха победата с 1:0 като домакини, благодарение на автогол, след като преди това не бяха успели да се възползват от възможностите си.

В 60-ата мин. главният рефер Драгомир Драганов отсъди дузпа за разградчани след консултация с VAR - за фаул на Мартин Паскалев срещу Бърнард Текпетей. Нападателят на "Лудогорец" Пиерос Сотириу изпълни наказателния удар, но топката се удари в двата странични стълба, а при добавката кипърският национал не улучи вратата.

В 84-ата мин. Драганов отново даде дузпа за "Лудогорец", но след това я отмени, отново след помощ от VAR, като даде жълт картон на Мавис Чибота от домакините за симулация.

В 90-ата мин. защитникът на "Локомотив" Кристиан Гомис бе споходен от малшанс да си отбележи автогол след центриране на Текпетей. Малко след това пловдивчани останаха и с човек по-малко заради втори жълт картон на Мартин Паскалев.

"Лудогорец" вече има 33 т. след 12 мача, но утре авансът може да бъде стопен на 7 т., ако "ЦСКА-София" спечели двубоя си срещу "ЦСКА 1948".

След края и.д. треньор на "Лудогорец" Станислав Генчев заяви: "Победата е изключително важна. Отбелязахме гол в последните минути и затова изглеждаше, че победата дойде трудно, но резултатът не отговаря на нашето превъзходство. Ние контролирахме играта и създадохме много положения. Ако бяхме реализирали головите си ситуации, цифровото изражение щеше да е различно. Преди мача казах на футболистити, че всичко зависи от нас. Казах им, че ние имаме по-добър отбор и по-класни футболисти и, ако играем така, както можем, ще спечелим. Радвам се, че момечатата се бориха до последно и затова бяха възнаградени. На всеки футболист се случва да пропусне дузпа. Той (б.ред. - Сотириу) ще остане нашият изпълнител и не мисля, че ще има проблеми в бъдеще. Всяка една победа е важна, защото целта ни е да станем шампиони."

Наставникът на "Локомотив" Александър Тунчев пък каза: "Не ни достигна концентрация в последните минути. "Лудогорец" доста ни бе заградил в нашата половина, но ние успявахме да ги удържим. Може би допуснахме миг невнимание и получихме гол. Искахме да излезем малко по-напред и да притиснем съперника, но не успяхме - те ни натикаха в полето ни. През първите минути играхме добре, но след това те ни натиснаха сериозно. Нормално е в края на мача умората да окаже влияние. Имахме проблеми с различни футболисти. На тяхно място влязоха други хора, които все още не са на 100%. Има върху какво още да работим. Трябва да подобрим контрола над топката".