"Лудогорец" оглави отново Първа лига след два дни пауза

Разградчани победиха "ЦСКА 1948" за втори път в рамките на тази седмица

03 Март 2024
Лудогорец
Футболистите на "Лудогорец" поздравяват Тодор Неделев (със зеления накитник) след центрирането му от корнер, което предшестваше гола на Аслак фон Витри (№16).

"Лудогорец" си върна първото място в класирането след само два дни прекъсване, през които на върха бе "Черно море". Това стана, след като разградчани спечелиха с 2:0 домакинството си срещу "ЦСКА 1948" в XXIII кръг на Първа лига. Така шампионите имат вече 51 т., колкото и "Черно море", но са с по-добър баланс в директните двубои срещу варненци. Отделно имат и мач по-малко от конкурента си.

За "Лудогорец" това бе втора домакинска победа над "ЦСКА 1948" в рамките на тази седмица след успеха с 3:1 в четвъртък в 1/4-финал за купата на България. Също така бе и трети успех за на по-малко от месец, след като "Лудогорец" би с дузпи същия съперник в мача за суперкупата на България на 10 февруари.

Головете днес в Разград бяха вкарани малко преди и малко след почивката. В 42-ата мин. норвежецът Аслак фон Витри откри резултата с глава след центриране отляво на Руан Секо. В 53-ата мин. полякът Якуб Пьотровски вкара също с глава, след като засече центриране на Тодор Неделев от ъглов удар. Малко преди това полякът пропусна да вкара чисто положение, след като дебютантът на вратата на гостите Петър Маринов (23 г.), който е част от дублиращия отбор, увисна. Маринов направи дебют днес за първия тим на "ЦСКА 1948", след като доскорошният титуляр Даниел Наумов изобщо не бе в групата, явно заради проблеми с ръководството след пропаднал негов трансфер в чужбина.

"ЦСКА 1948" имаше една много изгодна възможност, но в 33-ата мин. при резултат 0:0 първо Педриньо улучи левия страничен стълб, след това при първата добавка на Парвизджон Умарбаев би във вратаря Серджио Падт, а при втората отново таджикът шутира над вратата.

ОТЗИВИ

Треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев коментира след края: "Това ни е трети мач с тях и лично аз имах определени съмнения за мотивацията, но играчите излязоха много добре мотивирани. Въпреки това, не влязохме добре в мача, но направихме така, че да вкараме два гола и тези три точки са много важни за нас. Държа на всички играчи, независимо колко ще влизат в игра. Това го преценявам аз. Тодор Неделев е добър футболист, давам му повече минути, но и при мен е седял на пейката."

Наставникът на "ЦСКА 1948" Николай Панайотов пък заяви: "Жалко е, че в края на полувремето допуснахме такъв гол пак след нелепа грешка. Не успяхме да отбележим и чистата ситуация, която имахме. Смятам, че влязохме по-добре в мача, но не успяхме да си използваме шанса и ни наказаха. Със сигурност е по-добро представянето от първия мач (б.ред. - в четвъртък), но след като си победен не можем да говорим за нещо повече. Добро представяне от младите. Само с такива мачове могат да трупат опит и да се развиват. Липсват победите но мисля, че отборът има потенциал и в следващите мачове ще го покажат."