"Манчестър Юн" ще преиграва своя 1/32-финал за ФА Къп

04 Яну. 2020
Уикипедия

Елитният "Нюкасъл" изненадващо не успя да преодолее от първи опит средняка в Лига 1, третото ниво на английския футбол - "Рочдейл" и завърши 1:1 като гост в 1/32-финал за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА Къп). Парагваецът Мигел Алмирон откри за елитния тим в 17-ата мин., но нападателят на "Рочдейл "Арън Уилбрахъм изравни в 79-ата. Така Уилбрахъм стана вторият по възраст голмайстор в историята на турнира (40 години и 75 дни) след Джейми Кюретън от "Дагенам едн Редбридж" (40 години и 100 дни).

В средата на месеца "Нюкасъл" ще приеме "Рочдейл" в преиграване, което ще определи кой ще продължи на 1/16-финалите.

Отборите на Рочдейл и Нюкасъл не съумяха да излъчат победител и завършиха 1:1 в двубой от трети кръг на турнира за ФА Къп. "Свраките" откриха резултата в 17-ата минута чрез Мигел Алмирон, но в края на втората част Аарън Уилбрахам възстанови равенството в

В преиграване трябва да търси мястото си в следващата фаза и "Манчестър Юн", който завърши 0:0 като гост срещу "Уулвърхемптън". В този мач "Юнайтед" не успя да отправи нито един точен удар към вратата на домакините. Съгражданите от "Манчестър С" обаче продължиха убедително напред след успех с 4:1 над гостуващия "Порт Вейл". Точни за "Сити" бяха украинецът Олександър Зинченко, аржентинецът Серхио Агуеро, 17-годишният Тейлър Харууд-Белис и 19-годишният Фил Фодън.

Защитаващият трофея си Манчестър Сити победи гостуващия четвъртодивизионен Порт Вейл с 4:1 и се класира за четвъртия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация.Домакините доминираха и в 20-ата минута Олександър Зинченко откри резултата

Сред изненадите до момента са отпадането на елитните "Брайтън & Хоув Албиън" (след 0:1 у дома от "Шефилд Уенздей") и "Астън Вила" (след 1:2 навън от "Фулъм").

Други срещи от съботния календар на турнира: "Бирмингам" - "Блекбърн" 2:1, "Бристъл Сити" - "Шрюзбъри" 1:1, "Бърнли" - "Питърбъро" 4:2, "Милуол" - "Нюпорт" 3:0, "Родъръм" - "Хъл Сити" 2:3, "Брентфорд" - "Стоук С" 1:0, "Кардиф" - "Карлайл" 2:2, "Оксфорд" - "Хартлипул" 4:1, "Престън Норт Енд" - "Норич" 2:4, "Рединг" - "Блекпул" 2:2, "Саутхемптън" - "Хъдърсфийлд" 2:0, "Уотфорд" - "Транмиър" 3:3, "Борнемут" - "Лутън" 4:0, "Флитууд Таун" - "Портсмут" 1:2, "Лестър" - "Уигън" 2:0.