"Марица" изпусна първа победа в Шампионската лига

Мъжкият волейболен шампион "Нефтохимик" отпадна на 1/16-финал за Купата на CEV

19 Дек. 2019
Кремена Каменова вдига топката към своя съотборничка при загубата на "Марица" в Русия.
CEV

Женският волейболен шампион "Марица" (Пловдив) пропусна шанса да запише първа победа в груповата фаза на Шампионската лига този сезон. Възпитаничките на руския треньор Владимир Орлов отстъпиха като гости на "Уралочка" (Екатеринбург) с 2:3 (-17, 18, 18, -22, -13).

Българският тим успя да обърне резултата от 0:1 до 2:1 гейма, а в тайбрека имаше аванс от 13:12 т., но не спечели нито едно разиграване до края. С най-голям точков актив от "жълто-сините" завърши Александра Холстън, която заби 21 т. (1 блок), но при изключително ниска успеваемост в атака (34%, 20 от 58). Александра Миланова добави 18 т., а Дженифър Крос (12 т.) и Виктория Григорова (11 т.) също завършиха с двуцифрени показатели.

За руския тим над всички беше Ксения Парубец с 21 т. (2 аса, 2 блока), а Бохдана Анисова допринесе с 18 т. (4 блока). За "Уралочка" това беше първи успех от три мача в група Е, а "Марица" остава на последното четвърто място с баланс 0-3. Начело е "Кан" (Фр) с 3-0, следван от "Динамо" (Москва, Рус) с 2-1. В следващия кръг на 21 януари пловдивчанки гостуват в руската столица.

Същевременно мъжкият ни шампион "Нефотхимик" приключи участието си в европейските клубни турнири. Бургазлии загубиха и втория си мач срещу руския "Зенит" (Санкт Петербург), без да вземат гейм - 0:3 (-21, -22, -19) като гости, и отпаднаха на 1/16-финалите за Купата на CEV.

Жани Желязков (31% ефективност в атака), Илия Петков (3 аса и 75% ефективност в атака) и Георги Петров (1 блок, 47% ефективност в атака) завършиха с по-скромните 9 т. за Нефтохимик. За "Зенит" Иван Яковлев заби 13 т. (3 блока). На 1/8-финалите, които ще се проведат между 28 януари и 13 февруари 2020 г., тимът от Санкт Петербург ще срещне черногорския "Будва", отстранил босненския "Какан" с победи с 3:1 и 3:0 гейма.