Мавродиева е под въпрос за световното първенство по лека атлетика

Ивет Лалова спечели втора титла на балканиадата с личен рекорд за сезона на 200 м

05 Септ. 2019
Радослава Мавродиева не остана доволна от представянето си в Правец.
SPORTAL.BG

Радослава Мавродиева може да пропусне световното първенство по лека атлетика в Доха (Кат). Европейската шампионка в тласкането на гюле от първенството в зала в Глазгоу `19 има контузия в кръста. Мавродиева стигна само до трето място на балканското първенство в Правец във вторник. Тя постигна 16,81 м, а това бе едва второто ѝ състезание през лятото. Пред "Спортал" атлетката обяви, че най-вероятно ще пропусне световното, тъй като травмата ѝ е от няколко месеца и изисква почивка и лечение.

Ивет Лалова-Колио спечели втората си титла на балканиадата. След победата на 100 м в понеделник във вторник тя стана шампионка и на 200 м с личен рекорд за сезона - 22,45 сек. За Лалова това бе първа балканска титла на половин обиколка. Резултатът ѝ е под №4 в европейската ранглиста за годината.

"Дано развия този резултат на световното. Не се бях замисляла, че това ми е първа титла на 200 метра. Още със стъпването на родна земя изпаднах в еуфория. Имах усещането, че ще бягам под 11 секунди на 100 метра, но една малка грешка не ми позволи. Сега бях по-събрана и ето че добрият резултат го доказа", каза Ивет.

Мирела Демирева взе златото в скока на височина със 191 см. Тя направи три неуспешни опита на 202 см. Георги Цонов пък стана шампион в тройния скок със 17,03 м, с което стана шестият българин, покрил норматив за участие на световното първенство в Доха (27.IX-6.X). Цонов изравни и личния си рекорд, а за последно скочи 17,03 м преди 4 години.

"Много фактори ми пречеха да преодолея 17 метра в последните 4 години. Имах контузии, които ми пречеха. А също и на ментално ниво имаше проблеми. Килограмите също бяха един от проблемите и оттам идваха контузиите", обясни Цонов.