Младежите ни запазиха шансове за Евро 2021

09 Окт. 2020
Станислав Иванов (вляво) се радва след гола си срещу латвийците, а до него тича Илиан Илиев-младши.

Младежкият национален отбор по футбол (до 21 г.) съхрани шансове за класиране на европейското първенство догодина, след като победи с 1:0 като домакин Латвия в мач от квалификационна група 5. Така българите вече имат 14 точки и са на трето място, на 2 точки след втория - Полша, който тази вечер загуби с 0:1 от Сърбия.

Резултатът от този мач е чудесен за селекцията на Александър Димитров. Това означава, че при победа в гостуването срещу поляците във вторник, младежите ни ще излязат на второ място, даващо право на плейоф за Евро 2021. Непоклатим лидер в групата е отборът на Русия, който тази вечер разгроми гостуващия Естония с 4:0 и вече е с 20 точки. След гостуването в Гдиня, България има още един мач в групата - домакинство срещу Естония на 17 ноември.

Единственото попадение срещу Латвия тази вечер на ст. "Славия" вкара нападателят на "Левски" Станислав Иванов в 67-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Георги Русев ("ЦСКА 1948"). Гостите удариха греда още във 2-ата минута на мача, а точно след почивката останаха с човек по-малко заради червен картон на Марко Регза.

"Победата е на играчите, които се вложиха максимално. Латвия е труден противник, не трябва да се подценява успехът. Статистиката показва, че рядко получават голове. По-добре грозна победа, отколкото страхлива загуба. Играхме изцяло за резултат. Не знам кога за последно два кръга преди края младежкият национален отбор е имал шансове да се класира. Има време до последния мач, момчетата са страхотни", коментира след мача Александър Димитров.