"Борусия" (Д) вкара 6 гола след почивката като гост на "Падерборн"

31 Май 2020Обновена
EПА/БГНЕС
Павел Дочев

Павел Дочев вече е треньорът с най-много мачове в германската Трета лига. От днес 54-годишният български специалист има 238 двубоя като наставник в третото ниво на германския футбол. Постижението му обаче беше съчетано със загуба - настоящият тим на Дочев "Виктория" (Кьолн) отстъпи с 2:4 като гост срещу "Айнтрахт" (Брауншвайг) в двубой от XXVIII кръг. "Виктория" е на 13-о място с 35 т. и е само на 2 т. от зоната на изпадащите. В дивизията води "Дуисбург" с 47 т.

Дочев е начело на отбора от Кьолн от началото на сезона. Преди това от 2003 г. насам той е водил в Трета лига "Падерборн", "Рот Вайс" (Ерфурт), "Зандхаузен", "Пройсен" (Мюнстер), "Ханза" (Рощок) и "Ерцгебирге" (Ауе), с който влезе и във Втора Бундеслига през 2016 г.

През март Дочев се изравни по мачове - 237, с досегашния рекордьор Петер Фолман, но го изпревари едва днес, почти три месеца по-късно, тъй като първенството в Трета лига беше прекъснато заради пандемията от COVID-19.

Същевременно в мач от XXIX кръг на Първа Бундеслига отборът на "Борусия" (Дортмунд) отнесе опашкаря "Падерборн" с 6:1 като гост и отново се доближи на 7 т. от лидера "Байерн". На почивката резултатът беше 0:0, след като през първото полувреме вестфалци така и не успяха да преодолеят защитата на последния в класирането.

През втората част обаче "жълто-черните" се развихриха в атака и забиха шест попадения за малко повече от половин час. Торган Азар откри в 54-ата мин., Джейдън Санчо реализира хеттрик (57, 74, 90+1), Ашраф Хакими (85) и Марсел Шмелцер (89) добавиха по едно попадение. Почетния гол за домакините отбеляза Уве Хюнемайер от дузпа в 72-рата мин.

По-рано "Борусия" (Мьонхенгладбах) спечели с 4:1 като домакин срещу "Унион" (Берлин) и излезе на 3-то място с 56 т. Начело е "Байерн" с 67, пред "Борусия" (Д) с 60. Последният мач от кръга е утре между "Кьолн" и РБ (Лайпциг). До края на шампионата остават още пет кръга, в които баварците се нуждаят от 9 т., за да гарантират и на теория осмата си поредна шампионска титла.