"Пирин" внезапно изгони от тима двамата си капитани

Николай Бодуров и Петър Занев вече не тренират с отбора

18 Окт. 2022
Петър Занев (вляво) и Николай Бодуров (вдясно) досега бяха не само ядрото в центъра на защитата на "Пирин", но и основните авторитети в съблекалнята.
БГНЕС

"Пирин" изненадващо се раздели с двамата си най-опитни футболисти. Николай Бодуров (36 г.) и Петър Занев, който днес навършва 37 г., бяха съответно първи и втори капитан на отбора, но от вчера са отстранени от тренировки, съобщи Dsport.

Официална причина за решението не е обявена, но то е взето след спешно заседание на клубната управа, провокирано от шампионатната загуба с 1:3 от "Ботев" (Пд) в събота. В този мач Занев бе заменен на почивката, а Бодуров - в 67-ата мин. Отделно целият тим ще има спешна среща с управата на клуба.

Интересното е, че президент на "Пирин" в момента е Станислав Манолев, който е един от най-близките приятели на Занев и Бодуров.

През този сезон двамата бяха основна част от тима. Занев имаше до момента 12 изиграни мача, а Бодуров - 8, тъй като лекуваше травма.

И за двамата това е втори престой в родния им клуб. Николай Бодуров игра за "Пирин" от 2004 до 2009 г., като се завърна през 2020 г. след като игра в "Литекс", английския "Фулъм", датския "Мидтиланд", "ЦСКА-София" и иранския "Естеглал".

Занев пък първо бе при благоевградчани от 2003 до 2005 г., а след това премина през "Литекс", испанския "Селта", украинския "Волин" (Луцк), руските "Амкар" и "Енисей" и "ЦСКА-София" преди да се завърне в "Пирин" през 2021 г.

Преди дни стана ясно, че Петър Занев е бил след разследваните играчи на мача "Локомотив 1929" (Сф) - "Пирин" (1:0) на 16 май, за който е подаден сигнал от УЕФА за съмнително големи залози за гол до почивката. Защитникът на благоевградчани е бил заподозрян, че нарочно е допуснал Димитър Митков да отбележи попадение в 37-ата мин. Последвалите разпити и разследване обаче не са установили наличие на умисъл или престъпление.

Двубой от Първа лига през сезон 2021/22 е бил обявен за подозрителен от УЕФА за манипулиране на резултата, но последвалото разследване в България не е открило нередности, съобщи Dsport.