Полският шампион победи "Лудогорец" с 2:0

22 Яну. 2020
Павел Върба

Шампионът "Лудогорец" претърпя първата си загуба в контролите от зимната си подготовка на лагера в Турция. Разградският отбор падна с 0:2 от полския първенец "Пяст" (Гливице).

Полският тим откри резултата в 11-ата минута - Корун овладя топката пред наказателното поле и стреля, а след рикошет в крака на Кешерю тя влезе въ вратата. "Пяст" удвои в 42-ата мин., когато Парижишек засече центриране отляво за 2:0. Секунди по-късно "Лудогорец" можеше да намали, но израелецът Битон от около 15 метра уцели десния дирек.

Във втората част чешкият треньор на българския тим - Павел Върба, пусна изцяло нов състав. Тези 11 футболисти стигнаха до няколко добри положения за гол, но не успяха да реализират. "Пяст" също имаше две удобни ситуации.

Лудогорец загуби от полския шампион Пяст Гливице с 0:2 в турския курорт Белек. Поляците откриха резултата в 11-ата минута чрез защитника Урош Корун. Крайният резултат бе оформен пет минути преди края на първата част от Пьотър Парзишек.

Следващата контрола на "Лудогорец" е след седмица, когато ще срещне казахстанския "Кайрат".