Резултати и класиране в Първа лига
ПЪРВА ЛИГА
XIX кръг
"Лудогорец" - "Славия" 2:0 (Моци 37, Кешерю 55-д)
"Ботев" (Пд) - "Витоша" (Бистрица) 3:0 (Неделев 24, 31, 45)
КЛАСИРАНЕ | ||||||
Отбор | М | П | Р | З | ГР | Т |
1. "Лудогорец" | 19 | 15 | 3 | 1 | 40:12 | 48 |
2. "ЦСКА-София" | 19 | 13 | 3 | 3 | 33:7 | 42 |
3. "Левски" | 19 | 13 | 2 | 4 | 39:16 | 41 |
4. "Ботев" (Пд) | 19 | 11 | 2 | 6 | 30:16 | 35 |
5. "Берое" | 19 | 9 | 6 | 4 | 27:14 | 33 |
6. "Черно море" | 19 | 9 | 3 | 7 | 27:29 | 30 |
7. "Етър" | 19 | 8 | 3 | 8 | 20:22 | 27 |
8. "Ботев" (Вр) | 19 | 7 | 3 | 9 | 22:28 | 24 |
9. "Локомотив" | 19 | 6 | 4 | 9 | 16:21 | 22 |
10. "Славия" | 19 | 5 | 6 | 8 | 16:22 | 21 |
11. "Витоша" | 19 | 6 | 1 | 12 | 14:31 | 19 |
12. "Дунав" | 19 | 4 | 3 | 12 | 21:35 | 15 |
13. "Септември" | 19 | 4 | 2 | 13 | 18:37 | 14 |
14. "Верея" | 19 | 0 | 5 | 14 | 9:42 | 5 |
>>> играе в първата шестица | ||||||
>>> играе във втората осмица |
Голмайстори
15 гола - Станислав Костов ("Левски"), Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");
12 гола - Мартин Камбуров ("Берое");
9 гола - Тодор Неделев ("Ботев", Пд), Мауридес ("ЦСКА-София");
8 гола - Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София");
7 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Валери Божинов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое");
6 гола - Стивън Петков ("Ботев", Пд), Давиде Мариани ("Левски"), Вандерсон ("Лудогорец");
5 гола - Крис Гади ("Септември"), Георги Илиев ("Черно море"), Даниел Младенов ("Етър"), Марселиньо ("Лудогорец"), Петър Атанасов ("Ботев", Вр);
4 гола - Тиаго Родригес ("ЦСКА-София"), Джоди Лукоки ("Лудогорец"), Георги Божилов ("Черно море"), Антонио Вутов ("Ботев", Пд);
3 гола - Четин Садула ("Витоша"), Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Валери Домовчийски ("Ботев", Вр), Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо и Радослав Василев ("Черно море"), Румен Руменов и Флорент Бояй ("Етър"), Красимир Станоев ("Дунав"), Борис Галчев, Ишмаел Байду и Асен Чандъров ("Септември"), Георги Йомов и Галин Иванов ("Славия"), Анте Аралица и Димитър Илиев ("Локомотив"), Едвин Джеси ("ЦСКА-София").
В следващия кръг - 14 декември (петък), 17.30 ч.: "Славия" - "Верея" (на ст. "Васил Левски") (по "Диема спорт"); 15 декември (събота), 12.30 ч.: "Витоша" (Бистрица) - "Черно море" (по "Нова спорт"); от 15 ч.: "Локомотив" (Пд) - "Ботев" (Вр) (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "Берое" - "Левски" (по "Диема спорт"); 16 декември (неделя), 12.30 ч.: "Етър" - "Септември" (Сф) (по "Диема спорт"); от 15 ч.: "Дунав" - "Лудогорец" (по "Диема спорт"); от 17.30 ч.: "ЦСКА-София" - "Ботев" (Пд) (по "Диема спорт").
можете да направите дарение през PayPal