Сезонът в Ефбет лига се поднови с битка за оцеляване

14 Февр. 2020
SPORTAL.BG

"Царско село" победи "Витоша" (Бистрица) с 1:0 като домакин в първия мач от пролетната част на българското футболно първенство. Сезонът в Ефбет лига се поднови с битката за оцеляване между опашкарите в класирането, играна пред около 60 зрители на стадиона в едноименния спортен комплекс край Околовръстния път на София.

Единствения гол в първата среща от XXI кръг на редовния сезон отбеляза Антонио Георгиев с глава в 70-ата мин. след центриране от пряк свободен удар на Дилан Бахамбула. Победата е първа за "Царско село" от 7 ноември, когато в XVI кръг тимът надигра "Арда" (Кърджали) с 2:0 като гост в Пловдив. С успеха "червените" събраха 19 т. и се изкачиха се една позиция до 11-о място. "Витоша" (5 т.) пък остава твърдо последен 14-и.

Кръгът ще продължи с пет мача през уикенда, включително две дербита: "Левски" - "ЦСКА-София" в събота и "Ботев" (Пд) - "Локомотив" (Пд) в неделя.

ЕФБЕТ ЛИГА, XXI кръг

"Царско село" - "Витоша" 1:0 (Антонио Георгиев 70)

14. "Витоша" 21 1 2 18 11:42 5

15 февруари (събота), 14:45 ч.: "Левски" - "ЦСКА-София" (на ст. "Васил Левски") (по "Диема спорт"); от 17:30 ч.: "Лудогорец" - "Ботев" (Вр) (по "Диема спорт"); 16 февруари (неделя), 12:00 ч.: "Берое" - "Етър" (по "Нова спорт"); от 14:30 ч.: "Ботев" (Пд) - "Локомотив" (Пд) (по "Диема спорт"); от 17:00 ч.: "Дунав" - "Черно море" (по "Диема спорт"); 17 февруари (понеделник), 17:00 ч.: "Арда" - "Славия" (в Пловдив) (по "Диема спорт").

Отборът на Царско село записа изключително ценна победа в борбата си за оцеляване в efbet Лига. Воденият от Никола Спасов тим надделя с минималното 1:0 над последния Витоша Бистрица в яростен мач между двата тима. Единственият гол дойде след 70 минути игр