Португалецът се скри след понесения от "Ал Насър" разгром срещу "Ал Хилал" за саудитската Суперкупа

18 Авг. 2024
Кристиано Роналдо открай време е в обтегнати отношения с феновете на "Ал Хилал".
ЕПА/БГНЕС архив

Футболната суперзвезда Кристиано Роналдо понесе двойно унижение в мача за Суперкупата на Саудитска Арабия - и на терена, и от трибуните. Португалецът откри резултата в полза на клубния си тим "Ал Насър", но в крайна сметка отборът бе разгромен с 1:4 от шампиона "Ал Хилал".

Роналдо се разписа в самия край на първото полувреме - с точен изстрел от границата на вратарското поле в 44-тата минута. След почивката обаче сръбският дует Александър Митрович и Сергей Милинкович-Савич се погрижи за пълния обрат - първият подаде на втория за изравнителния гол в 55-ата и след това сам отбеляза два пъти в рамките на шест минути (63, 69). Бразилецът Малком заби последния пирон в 72-рата.

Така "Ал Насър" продължава да няма победа над "Ал Хилал" от 2021 г., като негативната за клуба серия вече набъбна на 11 поредни мача. Изнервен от развоя, Кристиано бе заснет да прави иронични жестове към съотборниците си, че спят по терена и че (меко казано) са се изпуснали.

За капак в края на мача феновете на противниковия отбор по трибуните на ст. "Принц Султан бин Абдулазиз" в Абха започнаха да скандират мощно името на най-големия съперник в кариерата на Роналдо: "Меси, Меси!".

По време на церемонията по награждаване след края на мача пък капитанът на "Ал Хилал" Салем ал Даусари директно имитира походката на Лионел Меси, преди да вдигне световната купа с националния отбор на Аржентина след финала на Мондиал 2022 в Катар.

Самият Роналдо обаче си спести гледката, като демонстративно напусна стадиона, без дори да дочака да получи полагащия му се сребърен медал.