Стандартно слабо представяне на биатлонистките ни на световното

Милена Тодорова единствена успя да се класира за преследването в неделя

10 Февр. 2023
Денизе Херман-Вик бе една от 15-те биатлонистки, които свалиха всички 10 мишени в спринта на световното първенство

Женският ни отбор по биатлон не успя да надхвърли моментните си възможности и се представи стандартно слабо в спринта на 7.5 км от световното първенство в Оберхоф (Гер).

Единствено лидерката на тима ни - Милена Тодорова, успя да се класира сред първите 60, които добиват право на участие в неделното преследване на 10 км, в което състезателките ще стартират в реда и през интервалите, на които завършиха днес. 25-годишната троянчанка се движеше добре до втората стрелба - от положение прав, на която проусна последните две мишени и двете наказателни обиколки я отпратиха на 31-во място, на 1:45 мин. от шампионката Денизе Херман (Гер).

По принцип Тодорова е записала най-добрите си класирания за Световната купа именно на спринт - 8-о (през миналия сезон) и 12-о (през настоящия) място. Сега също показа добро ски бягане (общо 21-во бегово време), но стрелбата отново бе ахилесовата ѝ пета.

Също с две грешки в стрелбата, но с доста по-слабо ски бягане, Валентина Димитрова завърши на 67-о място, на 3:04 мин. от победителката, а с три грешки другата ни 19-годишна националка - Лора Христова, остана едва 78-а на 3:41 мин. сред всички 95 завършили.

Денизе Херман спечели пред родна публика първата световна титла в кариерата си със 100-процентова стрелба и време 21:19.7 мин. Олимпийската шампионка в индивидуалото състезание на 20 км от Пекин 2022 ще стартира в неделя с аванс от 2 сек. пред подгласничката си днес Хана Йоберг (Шв, 0 гр.). Бронзовия медал спечели друга шведка - Лин Персон (0 гр.), която финишира с 26 сек. по-слабо време.

Утре от 15:30 ч. е спринтът на 10 км при мъжете, където надеждите ни са към ветерана Владимир Илиев.