Уругвай не успя да изпрати Луис Суарес с победа

Бразилия спечели световна квалификация за пръв път от една година

07 Септ. 2024
Луис Суарес не успя да запази в себе си емоциите и се разплака след прощалния си мач за националния отбор на Уругвай.

Луис Суарес не успя да се зарадва на победа в последния си мач за националния отбор по футбол на Уругвай. "Небесносините" завършиха 0:0 в домакинството си срещу Парагвай в квалификация за Мондиал 2026. 37-годишният Суарес игра цял мач, а в 85-ата мин. получи жълт картон. В 18-ата мин. той имаше шанс да вкара с ефектен ножичен удар, но улучи левия страничен стълб.

След мача нападателят на "Интер Маями" не сдържа сълзите си, докато бе аплодиран от публиката на прощаване. Това бе неговият мач №143 за Уругвай, като той има вкарани 69 гола. Суарес бе част от тима, спечелил Копа Америка през 2011 г.

#uruguay #paraguay #eliminatoriassudamericanas Igualdad sin goles en Montevideo 🇺🇾🇵🇾Uruguay despidió este viernes a su ídolo Luis Suárez con un empate 0-...

В друг мач Бразилия спечели с минималното 1:0 домакинството срещу Еквадор в Куритиба. Попадението отбеляза нападателят на "Реал" Родриго в 30-ата мин. За "селесао" това беше първа победа в квалификациите от година насам. За последно бразилците бяха печелили срещу Перу на 13 септември 2023 г. - с 1:0. След това записаха 3 загуби и 1 равенство.

#brasil #ecuador #eliminatoriassudamericanas ¡Triunfo verdeamarelo! 🇧🇷✅Brasil recuperó terreno en casa ante Ecuador, alcanzando el cuarto lugar en la elimi...

Победата изкачи Бразилия на четвъртото място в класирането с 10 точки. Води Аржентина с 18 т., пред Уругвай с 14 и Колумбия с 13. За световното първенство в САЩ, Мексико и Канада през 2026 г. се класират директно първите шест отбора от Южна Америка. Седмият играе плейоф срещу отбор от Азиатската футболна конфедерация.

В друг мач Перу и Колумбия завършиха 1:1. Перуанците са на 10-ото, последно място, само с 3 т.