Волейболистките загубиха и 7-ия си мач в Лигата на нациите

05 Юни 2019
Гергана Димитрова (№1) и Мира Тодорова (№10) са безпомощни срещу Аджчарапорн Конгиот, която стана първата тайландска волейболистка с 30 т. в един мач от Лигата на нациите. Диагоналът на домакините направи 5 аса и 8 блока.
FIVB

Българският национален отбор по волейбол за жени допусна 7-а поредна загуба при дебютното си участие в комерсиалния турнир на световната федерация (FIVB) - Лигата на нациите. Селекцията на Иван Петков отстъпи с 1:3 (25, -20, -22, -22) срещу домакина на гр.11 - Тайланд, след обрат в зала "Хуамарк" в Банкок.

В I част националките демонстрираха характер и измъкнаха гейма, макар да изоставаха със 7:11 и 15:19. Оттам нататък обаче тайландките окончателно наложиха своя ритъм и повече не изпуснаха контрола. За българките това бе четвърти мач от началото на турнира, в който допускат обрат след спечелен първи гейм.

Най-резултатни за нашите бяха Мирослава Паскова и Мира Тодорова с по 15 т., а Нася Димитрова завърши с 12 т. Топреализатор в двубоя е Аджчарапорн Конгиот, която заби фантастичните 30 т. в полето ни. Плеумджит Тинкаоу и Чатчу-Он Моксри добавиха по 11 т. за Тайланд.

До края на минитурнира в Банкок България ще срещне още тимовете на Турция (днес) и Доминиканската република (утре).