Юношите ни останаха без шансове на Евро 2022 след втория мач

Играч от първия отбор на "Рен" отбеляза два гола за Франция при загубата ни с 0:4

19 Май 2022
Фейсбук/БФС
Юношеският национален отбор (до 17 г.) позира преди началото на мача срещу Франция на ст. "Рамат Ган".

Юношеският национален отбор (до 17 г.) претърпя втора загуба на Евро 2022 в своята възрастова група. Тимът на селекционера Йордан Петков отстъпи с 0:4 от големия фаворит в групата Франция, който в първия си мач бе разгромил Полша с 6:1.

Още преди днешния двубой на ст. "Рамат Ган" Петков бе предупредил, че отборът му ще се изправи срещу много труден съперник, но ще се опита да приложи тактика, с която да противодейства. За съжаление това не се получи.

Французите поведоха до почивката с два гола на звездата си Матис Тел (17 г.), който играе в първия тим на "Рен". Той се разписа в 29-ата и 44-ата мин., като и двата пъти се възползва от индивидуални наши грешки в защита.

През втората част Франция отслаби пресата, а и българският отбор заигра малко по-уверено. Но в 84-ата мин. Роберто Райчев ("Славия") получи втори жълт картон и съперникът ни бързо се възползва от численото превъзходство. В 86-ата мин. Айман Айки ("Сент Етиен II") вкара третото попадение с помощта на левия страничен стълб, а в 90-ата мин. нова наша грешка, на Чунг Нгуен До ("Славия") доведе до гол на Уарен Заир-Емери от юношеския тим на "Пари Сен Жермен".

В другия мач от групата Нидерландия постигна също втори успех - 2:1 над Полша. Така Франция и Нидерландия (с по 6 т.) си осигуриха място на 1/4-финалите. За българския отбор остана утешителна цел - в неделя да търси първа победа в историята ни на европейски първенства (до 17 г.) срещу състава на Полша, който също като нашия е с 0 точки.

Юношеският национален отбор на България (до 17 г. се представи достойно в първия си мач от група В на европейското първенство по футбол за тази възраст в Израел, но загуби с 1:3 от Нидерландия. Селекцията на Йордан Петков започна по отличен начин мача в Бней Лод.