Служебното правителство върна тайно като шеф на Държавния авиационен оператор (доскоро Авиоотряд 28), генерала от резерва Тодор Коджейков. По устройствен правилник назначението се прави от министъра на транспорта след изрично съгласуване с министър-председателя. В сайтовете на Министерството на транспорта и на Министерски съвет няма и дума за кадровата промяна. Само на сайта на Държавния авиационен оператор е отразена. Там пише, че "Генерален директор на Държавен авиационен оператор вече е о.р. бриг. ген. д-р Тодор Николаев Коджейков".
Той е известен като "личния бодигард" на Бойко Борисов. Кариерата му литна нагоре след като дълго време като служител на НСО беше най-близката охрана на тогавашния премиер. Набързо стана генерал, после по време на служебен кабинет на президента Росен Плевнелиев го направиха шеф на НСО, а накрая пое ръководството на Авиоотряд 28, който отговаря за превозването на президента и премиеар. Това стана през 2015 г. През 2021 г. беше освободен от поста
Разкритието за тайното връщане на Коджейков като генерален директор на Държавния авиационен оператор направи не кой да е, а най-близкият на президента Румен Радев - неговият настоящ секретар и бивш военен министър Димитър Стоянов.
"С недоумение научавам, че е освободен генералният директор на Държавния авиационен оператор (някогашният Авиоотряд 28) ген. Златко Златев и на негово място е върнат бившия личен гавазин на Бойко Борисов и международно признат "авиационен експерт" Тодор Коджейков", пише във Фейсбук Стоянов.
На г-н Коджейков много му върви при служебните кабинети. Да си спомним, че по време на първия служебен кабинет на Плевнелиев той стана шеф на Националната служба за охрана. После се раздели с този пост, но бързо след това бе трудоустроен на поста директор на АО28. Това със сигурност е заради широката авиационна експертиза на г-н Коджейков, не заради близките му отношения с тогавашния премиер Бойко Борисов", с ирония добавя бившият военен министър.
Той припомня, че "комай г-н Коджейков е единственият човек без авиационно образование, който е бил шеф на правителствения авиоотряд. При това, вече два пъти. И някак си нелепо звучи начело на Държавния авиационен оператор (ДАО) за директор, отговарящ за безопасността на полетите и изправността на авиационната техника, да назначиш гребец вместо летец", посочва още Стоянов.
"Между другото, запитайте се, защо няма официално съобщение за смяната на върха в ДАО? Нима в транспортното ведомство, които са принципал на ДАО, не се гордеят с новото си назначение? Или пък не могат да обясняват адекватно смяната?", пита президентският секретар и добавя: "И последно – в член 6, точка 1 на Устройствения правилник на ДАО пише, че назначаването на нов генерален директор се прави от министъра на транспорта след съгласуване с министър-председателя. Ще е интересно някой журналист да запита премиeра Главчев дали това съгласуване не е станало след обаждането на един негов предшественик."