Медия без
политическа реклама

Голямото завръщане към София не мина без тапи, опашки и катастрофи

Привечер тв камерите показваха, че трафикът е сравнително нормален по всички магистрали

21 Апр. 2025Обновена
Социалните мрежи бяха пълни със снимки на задръствания в следобедните часове
Фейсбук
Социалните мрежи бяха пълни със снимки на задръствания в следобедните часове

Голямото завръщане към София роди интензивно движение и сериозни задръствания в края на празничните почивни дни по основните пътни артерии към столицата, съобщиха от пресцентъра на МВР. Не мина без сигнали и оплаквания за задръствания, тапи, опашки, катастрофи.

Най-тежка беше ситуацията в следобедните часове по магистрала "Тракия", където според информация на зрител на bTV се беше образувало 30-километрово задръстване в посока София. Пътуващи съобщаваха и за сериозно задръстване на 68-ия км от АМ "Тракия" в посока София, разказва и Нова тв.

В понеделник на АМ "Струма" също се образува тапа. Колона с дължина около 2 км се образува на кръговото кръстовище преди Кресна. Конкретна причина за забавянето нямаше, а на пешеходната пътека в Кресна дори бе позициониран полицейски патрул, който да гарантира сигурността на пешеходците. В Кресна трафикът се засили от сутринта, задръствания до обяд обаче нямаше.

От Банско към Симитли движението също беше спокойно до обяд, стратегията за ранно тръгване също даде резултат.

Във вечерните часове кадрите от камерите на телевизиите, разположени по магистралите, показваха нормални условия за пътуване.

Още в началото на празничните дни от Агенция "Пътна инфраструктура" призоваха шофьорите да са търпеливи, да не карат в аварийната лента по магистралите и при възможност да избират алтернативни пътища за прибиране днес.

Заради очакваното интензивно движение, Агенция "Пътна инфраструктура" въведе промени, целящи да облекчат трафика.

Те ще са в сила от 10 ч. до 21 ч. На автомагистрала "Хемус" в тунелите "Топли дол" и "Правешки ханове" ще има две ленти за движение в посока София, за да се поеме целият поток от Северна България. Трафикът на тежкотоварните камиони над 12 т ще бъде временно ограничен. Превозните средства ще се отклоняват при изхода на София по за Ботевград, до пътен възел "Яна", където ще изчакват на място. Пътуващите леки автомобили за Варна ще преминават по обходен маршрут от пътен възел "Витинска река" и при 47-ми км при пътен възел "Ботевград" ще продължат по АМ "Хемус".

В Южна България за трафика от Гърция в района на Симитли вече са осигурени две ленти в посока София и една за трафика към южната ни съседка.

В цялата страна на терен остават близо 1000 екипа на "Пътна полиция", както и немаркирани полицейски патрули, които да следят за нарушители.

Тежка катастрофа със загинал стана преди Нови хан в посока София

Автомобил е избухнал в пламъци. Пътят в района бе затворен за движение и в двете посоки. 

Сигнал за тежкото пътнотранспортно произшествие е получен около 13:45 ч. Според информация на МВР при 89-и км са се ударили челно лек и тежкотоварен автомобил.

По първоначални данни следствие на инцидента е възникнал пожар, лекият автомобил се е запалил и изгорял. Има данни за пострадали хора. Има един загинал, потвърдиха за bTV от МВР.

Незабавно към мястото на инцидента са насочени екипи на полицията и Спешна помощ. Предстои да се извърши оглед, изясняват се всички факти и обстоятелства, довели до тежкия инцидент.

От Спешна помощ заявиха, че сигналът е получен в 13:34 ч. Към мястото веднага е тръгнала линейка. На място е загинал мъжът, шофирал колата. 

Шофьорът на тира е бил прегледан от спешния екип. Предложена му е хоспитализация, но той е отказал. 

От кадри, публикувани в социалните мрежи, се вижда, как единият автомобил гори. От него излизат гъст черен дим и големи пламъци. По пътя има разпиляни части от автомобилите след удара.

Последвайте ни и в google news бутон

Още по темата