Добро начало.
Специални сили на гръцкия флот демонстративно са взели на абордаж руския товарен кораб „Адлер“ в Средиземно море, предава EA Daily, цитирано от Агенция Фокус. Гръцките военни са предположили, че на кораба може да има въоръжение, изпратено от Русия в Либия. Морският съд е преследван от гръцки ккораб и от хеликоптер, а след това подразделенията на специалните сили на гръцкия флот взимат на абордаж "Адлер". Веднага след това е започнала проверката. Отбелязва се, че екипажът се е съгласил доброволво, а военните не са успели да открият нещо забранено или подозрително, „в това отношение инцидентът може да се счита за уреден“.
Мисията на ЕС в „Туитър“ нарече епизода „приятелска“ проверка на кораба като част от операция IRINI, която има за цел да спре незаконните доставки на оръжие до Либия.
Според РИА Новости, при акцията са участвали специалните части на гръцките ВМС. При нея са участвали не само кораба F-459 Adrias, но и хеликоптер. Те са предупредили руския кораб се намира в район, контролиран от НАТО. Според руските моряци, гръцките власти са се държали коректно и в рамките на международното право.
В края на декември 2020 г. началникът на Генералния щаб на руските въоръжени сили Валери Герасимов обяви засилване на антируския фокус на учебните дейности на войските на НАТО и провокативните дейности на Алианса (включително Гърция) близо до руските граници. Руският заместник-министър на отбраната генерал-полковник Александър Фомин предупреди, че това може да доведе до сериозни инциденти.
През декември беше публикуван стратегическият доклад „НАТО-2030: Единство в нова ера“, в който Русия отново е обвинена в „агресивна политика“, припомня агенцията.
22.01.2021
21.01.2021
Обновена
18.01.2021
Обновена
Башибозука точи ятагана ...
В български вариант, новината би била:
"Български командоси се предадоха демонстративно на руски товарен кораб."
Но и това би било прекалено, прекалено смело за г-н Борисов и такава новина няма да видим.
Това пък защо е пуснато?
Да разлаем кучетата?
За същото, като със спящите американски войници в Капитола. Там доста лаете. Но ти не протестира. Защо?😆
Ср., 13/01/2021 - 21:06 (нов)
Въпрос
За същото, като със спящите американски войници в Капитола. Там доста лаете. Но ти не протестира. Защо?
А кой си ти, че да питаш „Защо?“ когото и да било?
Човекът казва, каквото има да каже, и не ти влиза в работата „Защо?“
Или?
Байгън от шестаци
А докога модераторите ще поощряват открития език на омраза, спама и флуда на въпросния „Въпрос“? Включванията му са единствено, за да сипе обиди към форумците. „Лаете“, „кранти“, „игноранти“ и прочия клозетни
Байгън от шестаци
👌
Ср., 13/01/2021 - 22:11 (нов)
Доц.Трътлев
„Байгън от шестаци“
Винаги ги е имало, уважаеми доценте.
Но такова чудо да препикава всяка подметка на човеците :)
Ами и човекът задва въпрос на Въпрос, който иска да му го зададе. А кой си ти пък, че питаш защо задава въпрос на нашия Въпрос.
Младолик задник
Намери в туитер има и селфита на екипажа с гърците
Новина- нула
Точно - уж ги взели на абордаж и ги преследвали, пък онези не бягали, не се съпротивлявали и всичко било наред. Тва героичното НАТО ако не беше успяло да се справи и с товарен кораб не ми се мисли как ще озаптят инвазията на рускините в Поморие...
Моля колегите да се отнасят с търпимост към юзъри ф неравностойно положение по рождение.
Пък аз моля за обратното. На всяка гадост от „Въпроса“ - сирената вдясно
Форумът загуби много от липсата на самопочистващата функция.
Слагаш въпросните „въпроси“ на Ignore
и хем време пестиш, хем виждаш смислен разговор, а не помия
Това в международни води ли се случва или в гръцки?..
⚓️
Бе, няма значение. Случило ли се е, случило се е. Намерили ли са нещо - дръжки. Да им имам спецслужбите на гърчолята - вече да съм ги уволнил. Ся, кво ще става с гръцките кораби на подход в руските пристанища - те си знаят.
Сигур ще врещят - НАТО -Мато -космато. 😎
, кво ще става с гръцките кораби на подход в руските пристанищ
С тая просперираща икономика и износ сигурно много гръцки кораби са в руски пристанища😂
Има значение, поне според мен.
Най-вероятно спец товарите ще бъдат съпровождани от ВМС на руснаците, поне след този случай.
Жега...
⚓️
Да видим как ще минат тия ВАС през Босфора. Ще трябва да включат и космическите сили. И тия от мултфилмите😆
Това в международни води ли се случва или в гръцки?
В натовски, т.е. американски (тръмпо-байдънски).
Абе въпросче сплескано, руското джепане за Либия, Намибия и пр. се вози с всякакви корита, дори гръцки, турски, кипърски, украински, а навремето и с български, но най-често с датски, холандски, германски и френски.
И си минават Босфора и Дрънданелите с двеста.А когато е спешно - с Ан-26 за стрелково и Ан-22 за тежко оръжие
Аман от неуки шестаци
С тая просперираща икономика и износ сигурно много гръцки кораби са в руски пристанища😂
Гърция изнася, вкл. и за Русия - какво и е на икономиката??
Въпрос
Да видим как ще минат тия ВАС през Босфора. Ще трябва да включат и космическите сили. И тия от мултфилмите😆
През Босфора минават и кораби с атомно оръжие на борда..
То си има Конвенция ..
Ми много просто, драги ❓! Както винаги до сега! И никой не ги спира за проверки...
Натовски води няма. Има терирориални води на държави в НАТО.
Военните кораби на страни с излаз на Черно море си минават когато си искат през Босфора.
Никакви разрешения не се изискват или ограничения могат да се наложат. Това е писано много пъти по форума. Това което се прави е информиране за пременаването в рамките на добра воля за да се избегнат евентуални критични ситуации и инциденти.
Някои някъде беше писал, че султана можел да затвори Босфора и това щяло да е голям проблем за рашките. Единственото което може султана да направи е да опита. Последиците ще са катостофални за Турция.
Справка от близките години: Намерението на НАТО да се построи военна база в Крим, Сомалииските пирати и др.
Аман от тролове коментиращи всичко друго освен темата.
Тъп мъдрец то е написано в заглавитето "демонстративно"
Ма ти си коментирай друго
с уважение за изказаната самокритика
какво пише в руските медии :))) Горките нещастници, НАТО ги нападнали !
Владелец российского судна раскрыл детали высадки на борт солдат НАТО
Ранее сообщалось, что 11 января группа спецназовцев НАТО высадилась на борт корабля «Адлер», чтобы проверить судно на предмет нахождения на борту военного груза. Проверка была проведена в рамках контроля соблюдения эмбарго на поставки вооружений в Ливию, операция по которому была запущена Европейским союзом 1 апреля.