Общинската управа в Белград обяви извънредно положение поради увеличаване на броя на случаите с коронавирус, съобщи в кметът Зоран Радойчич, предаде seenews.com. В последните дни случаите на заразени в града са по 250.
На закрито ще могат да се събират до 100 души на разстояние метър и половина, а до 500 души на открито, заяви Радойчич в изявление на градската управа на Белград.
Нощните клубове ще бъдат затворени между 23:00 и 06:00. Контролът върху използването на маски ще бъде затегнат.
Около 82,5% от новорегистрираните случаи на COVID-19 в Сърбия са в Белград, а новите пациенти са предимно млади хора с проблемна клинична картина, каза Радойчич.
"Ако не се намери ваксина, епидемията може да продължи две години със скокове и спадове. Ето защо трябва да се следват прости мерки, които дават резултати, като носенето на маска, социалното дистанциране и миенето на ръце", каза кметът, който е детски хирург.
По данни на здравното министерство на Сърбия, общо 359 нови случая на COVID-19 са били регистрирани в четвъртък и повече от 80% от тях са в Белград. В момента общият брой на активните случаи на COVID-19 в страната е 1996.
17.01.2021
Обновена
16.01.2021
Обновена
16.01.2021
Обновена
ААА, ама жужуто не помага, ваксина на сръбске ку???не дава. Лошо, жуже...лошоо.
На кога ни оставяте православни братя. Нали само вие се противопоставяте на лошия запад и ковид сектата, която иска да ни чипира, като преди това ни умаломощи с 5г . Какво е това отстъпление.