4 гола в Пловдив потвърдиха красотата на градското дерби

Сбивания между двете агитки и дори между фенове на "Ботев" обаче показаха грозното лице на този мач

28 Юли 2024
Футболистите на "Ботев" (Пд) ликуват след първия гол във вратата на "Локомотив" в градското дерби.

Пловдивският сблъсък между "Ботев" и "Локомотив" за пореден път доказа, че е най-атрактивното градско дерби в момента в България. Двубоят от II кръг на Първа лига завърши 2:2 и бе изпълнен с обрати и драматизъм.

"Жълто-черните", които домакинстваха пред препълнените трибуни на ст. "Христо Ботев" на два пъти повеждаха, но не успяха да запазят аванса си. В 17-ата мин. завърналият се от "Интер" (Милано) Никола Илиев откри за "Ботев", след като преодоля Хорхе Сегура, Мартин Паскалев и Георги Каракашев. В 56-ата мин. нападателят на "Локомотив" Мичи Нтело, който е пред трансфер в английски клуб, изравни за 1:1 в 56-ата мин., като прокара топката между краката на датския вратар Ханс-Кристиан Бернат, който изигра първия си официален мач за "Ботев". В 72-ата мин. Константинос Балоянис асистира на Ехидже Укаки, който отново изведе "Ботев" напред. Но предвкусваната победа се изплъзна на "канарчетата", след като във втората минута на допълнителното време Бернат съвсем провали дебюта си, изпускайки топката след далечен шут на Мартин Хайдаров, а притичалият Жулиен Лами я вкара за 2:2.

Головете бяха само есенцията на напрегнатия мач, който бе изпълнен с напрежение. За съжаление, феновете на двата отбора отново се проявиха в негативен план. Преди мача имаше сбиване между двете агитки, при което бяха счупени стъкла на автомобили близо до стадиона. Наложи се полицията да усмири хулиганите. В 69-ата мин. пък фенове на "Ботев" се сбиха помежду си на трибуните и някои от тях пропуснаха да видят попадението на Укаки.

ОТЗИВИ

Треньорът на "Ботев" Душан Керкез заяви: "Феновете бяха фантастични. Разочарован съм, защото изпуснахме победата. През първото полувреме играхме на топ ниво, но трябваше да вкараме повече и да убием мача. Още поне два гола трябваше да вкараме. Моя отговорност е, особено първите 10-15 минути на втората част, които бяха неприемливи. Ще дискутираме какво трябва да променим. Всичко започна от първата секунда на второто полувреме. Нямахме тактическа дисциплина, а те направиха промени. Трябва да извадим поуките как да контролираме мачовете. През първото полувреме нашият съперник дори нямаше възможност да се доближи до наказателното ни поле. Показахме, че имаме добро физическо състояние."

Наставникът на "Локомотив" Любослав Пенев коментира: "Играта ми хареса. Изиграхме един добър мач, поздравявам момчетата и феновете. Създадохме немалко положения, особено в началото на второто полувреме. Най-важното е, че отборът има характер. Без характер не се постигат добри резултати. Играеш ли добре, няма как да не печелиш точки. Дербито беше перфектно! Видя ми се много футболно. Дай Боже повече стадиони да бъдат пълни като този днес. Това са важни моменти от българския футбол. Футболът е отборен спорт. Със същия хъс трябва да играем и срещу "Левски".