АТР изгони световния №3 от турнира в Акапулко заради агресия

Олимпийският шампион Александър Зверев поднесе извинения в интернет, след като нагруби съдията и удари стола му 4 пъти с ракета

23 Февр. 2022Обновена
Александър Зверев блъска с ракетата си по съдийския стол след поражението в мач на двойки от турнира в Акапулко.
TWITTER

Световният №3 в тениса Александър Зверев е отстранен от турнира от категория "АТР 500" в Акапулко (Мекс), съобщи мъжката професионална асоциация (АТР). Причината е проява на изключителна агресия от страна на 24-годишния германец след мач на двойки рано тази сутрин.

Зверев и бразилският му партньор Марсело Мело отстъпиха с 2:6, 6:4 (6-10) пред британеца Лойд Гласпул и финландеца Хари Хелиовара в I кръг. След като стисна ръцете на победителите, олимпийският шампион се насочи към съдията Алесандро Джермани и взе да удря с всичка сила с ракетата си по стола му.

За кратко Саша седна на пейката за почивка, но след това отново се изправи и започна да крещи обидни реплики по адрес на съдията, като за четвърти път удари по стъпалата на стола. Този път замахът му се размина на косъм с крака на рефера.

Въпреки че от трибуните се чуваха все повече освирквания по адрес на германеца, накрая той връчи счупената си ракета като сувенир на фенове от първите редове.

Малко по-късно от АТР съобщиха, че Зверев е изгонен от надпреварата заради "неспортсменско поведение". Поставеният под №2 тенисист трябваше да играе във II кръг на сингъл срещу сънародника си Петер Гойовчик. Сега намиращият се на 95-о място в световната ранглиста 32-годишен германец се класира служебно за 1/4-финалите.

Инцидентът дойде ден след като Александър Зверев стана част от най-късно приключилия мач в историята на професионалния тенис. Двубоят му срещу Дженсън Бруксби (САЩ) от I кръг започна в 1:30 ч. след полунощ местно време, а последната точка от победата му с 3:6, 7:6 (10), 6:2 дойде в 4:55 ч. сутринта.

Часове след наложената му санкция 24-годишният Саша поднесе публично извинение чрез съобщение в "Инстаграм".

"Трудно е да изразя с думи колко съжалявам за поведението си по време и след мача на двойки вчера. Извиних се лично на рефера, защото избухването ми срещу него беше грешно и неприемливо, а от себе си съм единствено разочарован. Това просто не трябваше да се случва и нямам оправдание. Също така бих искал да се извиня на моите фенове, на турнира и на спорта, който обичам.

Както знаете, оставям всичко на корта. Вчера оставих прекалено много. Ще използвам следващите дни, за да размишлявам - върху действията си и как гарантирам, че това няма да се случва повече. Съжалявам, че ви разочаровах", написа Зверев в своето изявление.