"Байерн" се размина с чудото на "Парк дьо Пренс"

ПСЖ детронира баварците и заедно с "Челси" чака съперник на 1/2-финал в Шампионската лига

14 Апр. 2021
Френският бранител на "Байерн" Бенжамен Павар (вдясно) и германският халф на "Пари Сен Жермен" Юлиан Дракслер водят въздушен дуел за топката на празния ст. "Парк дьо Пренс" в Париж.

"Байерн" (Мюнхен) оваканти трона в Шампионската лига. Германският футболен хегемон беше близо до малко чудо при гостуването си на "Пари Сен Жермен", побеждавайки френския шампион с 1:0 в реванша от 1/4-финалите на неговия ст. "Парк дьо Пренс" в Париж. Заради загубата с 2:3 в Мюнхен преди по-малко от седмица обаче баварците бяха детронирани - по ирония на съдбата от отбора, който победиха във финала на миналогодишното издание на най-престижния европейски клубен турнир в Лисабон.

Всъщност цяло чудо е, че ПСЖ не успя да отбележи гол, за да не се налага да трепери буквално до последните секунди. Още преди почивката парижани пропуснаха четири чисти положения пред Мануел Нойер, като три пъти "се отличи" Неймар - бразилската суперзвезда два пъти уцели греда, а веднъж ударът му беше спасен от германския вратар. Килиан Мбапе също не успя да преодолее от чисти позиции капитана на мюнхенци и в крайна сметка гостите откриха резултата с първия си точен изстрел - добавка с глава на Ерик Максим Чупо-Мотинг в 40-ата мин.

🔴🔵 Paris = semi-finalists! 🎉#UCL pic.twitter.com/UivIdpdvG2

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) April 13, 2021

Тенденцията се запази и след почивката, когато "Пари Сен Жермен" създаде още не едно и две голови положения, но някак не успя да реализира нито едно от тях. И в основен грешник отново се превърна Неймар, неуспял дори да засече подадена му от Анхел ди Мария топка на метър пред голлинията при опразнена врата.

За късмет на френския тим, този път и "Байерн" не съумя да се възползва от надмощието си в атака и така и не стигна до необходимия за продължаване напред втори гол. Пропуски пред Кейлор Навас направиха Томас Мюлер, Лерой Сане, Кингсли Коман и Чупо-Мотинг, което съвсем засили усещането за незаменимост на контузения голмайстор Роберт Левандовски.

🔵⚪️ What. A. Goal!

🇮🇷 Mehdi Taremi becomes the first Iranian to score in the Champions League quarter-finals 🔥#UCL pic.twitter.com/Tsnn7Jbkhr

За 1/2-финалите тази вечер се класира и "Челси", при това също след домакинска загуба с 0:1 - срещу "Порто". Англичаните бяха спечелили първия мач с 2:0 като гости в Португалия и това направи реванша в Лондон безкрайно скучен чак до заключителните минути. Единственото попадение на ст. "Стамфорд Бридж" падна в четвъртата минута на добавеното време, когато се разписа иранецът Мехди Тареми със зрелищна задна ножица.

ПСЖ и "Челси" очакват съперниците си във Финалната четворка от утрешните втори сблъсъци от 1/4-финалите. Французите ще играят срещу крайния победител от двубоя между "Борусия" (Дортмунд) и "Манчестър Сити" (1:2 в първия мач), а британците ще се изправят срещу "Ливърпул" или "Реал" (Мадрид) (1:3).