Безброй грешки провалиха Григор Димитров в III кръг на "Ролан Гарос"

Българският тенисист се размина с 1/8-финал срещу Новак Джокович

27 Май 2022Обновена
Григор Димитров гледа отчаяно и иска да се скрие в тениската си след поредната непредизвикана грешка в мача срещу Диего Шварцман.

След вихреното начало на "Ролан Гарос" Григор Димитров изигра много слаб мач в III кръг и приключи по горчив начин участието си във втория за годината турнир от Големия шлем по тенис. Поставеният под №18 българин беше разгромен от №15 в схемата Диего Шварцман (Арж) с 3:6, 1:6, 2:6 за малко над два часа игра на третия по големина корт в Париж - "Симон Матийо".

Огромната разлика в резултата дойде основно от безкрайните и в повечето случаи необясними грешки на първата ни ракета. В първите си два мача от тазгодишното Открито първенство на Франция Григор допусна общо 43 непредизвикани грешки и загуби само 10 гейма (6:1, 6:1, 6:1 срещу Маркос Хирон и 6:0, 6:4, 6:3 срещу Борна Чорич). Днес 31-годишният хасковлия направи цели 59 непредизвикани грешки (от тях 3 двойни) и постигна едва 26 печеливши удара (4 аса).

Григор Димитров изигра впечатляващ мач и се класира с лекота за II кръг на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос" в Париж.
Поставеният под №18 Григор Димитров постигна втора категорична победа и се класира за 1/16-финалите на Откритото първенство на Франция по тенис - втори за годната турнир от Големия шлем.

Още в началото на двубоя стана ясно, че това не е денят на Димитров, който загуби първите си два сервис гейма и изостана с 0:3. Макар че върна единия брейк, в 9-ия той отново предаде подаването си и първата част приключи.

Във II сет настъпи тотален срив в играта на бившия №3 в света и той успя да спечели само първия си сервис гейм. Мимолетна надежда се появи в началото на третата част, когато нашият топтенисист проби подаването на аржентинеца и сервираше при 2:0.

Само че безброй нови и нови грешки (включително четири пропуснати шанса за затвърждаване) доведоха до моментален рибрейк и нов колапс в ритъма на българина, загубил следващите шест гейма поред. Без да полага кой знае колко усилия, Шварцман стигна до мачбол след 2:15 ч. и го реализира с перфектен минаващ удар - неговия едва 20-и уинър в целия двубой.

Това беше втора победа за южноамериканеца в общо пет срещи с българската звезда. Първият му успех беше във финала на турнира на клей в Истанбул (Тур) през 2016 г., когато осъществи обрат от изоставане със сет и 3:5 във втория до крайното 6:7 (5), 7:6 (4), 6:0.

На 1/8-финалите в Париж Диего Шварцман ще се изправи срещу световния №1 и шампион от 2021 г. Новак Джокович. Сръбският водач в схемата не срещна почти никаква съпротива от Аляж Бедене (Слвн) и го победи с 6:3, 6:3, 6:2 на централния корт "Филип Шатрие".