Бисмарк донесе купата на "ЦСКА-София"

"Червените" си осигуриха място в Лигата на конференцията след гол в последните минути във финала, изигран пред 20 000 души

19 Май 2021
Футболистите на "ЦСКА-София" съпреживяха радостта от спечелването на купата с възпитаници от детско-юношеската школа.
Булфото

"ЦСКА-София" е новият носител на купата на България по футбол. Тимът, воден от Любослав Пенев, спечели с 1:0 финала срещу "Арда". Мачът се игра пред 20 000 зрители на националния стадион "Васил Левски". Въпреки компромиса от страна на здравните власти за допускане на повече публика по изключение, феновете масово не спазваха социална дистанция и не носеха маски. Сред присъстващите на трибуните беше и президентът Румен Радев.

Единственото попадение отбеляза резервата Бисмарк Чарлз. 19-годишният ганаец вкара с красив шут в самия край, в 85-ата мин., след като получи асистенция от Амос Юга.

Отборът на "Арда", за който като титуляри излязоха само българи, изигра много умно мача и не допусна много положения пред вратаря Иван Караджов, който се намеси само два пъти - след удари на Федерико Варела в 4-ата мин. и Бисмарк Чарлз в 74-ата. От своя страна тимът от Кърджали имаше също две по-сериозни възможности - вратарят на столичани Густаво Бусато спаси опасни шутове на Емил Мартинов в 25-ата и 64-ата минути.

За "ЦСКА-София" пък мача започна само един българин - Иван Турицов. С победата във финала тимът си осигури квота за новия турнир на УЕФА - Лига на конференцията.

След победата треньорът на "ЦСКА-София" Любослав Пенев не сдържа емоциите си и се разплака, след като публиката започна да скандира името му.

Наставникът на ЦСКА Любослав Пенев не успя да сдържи емоциите си след спечелената Купа на България. „Червените” грабнаха трофея след 1:0 на финала на Арда. След последния съдийски сигнал Пенев се разплака. Това е първи голям трофей в кариерата на специали

"Радостта на фенове е най-важната оценка за нас и за клуба, който представляваме. От първата до последната минута бяхме агресивни. Смятам, че играхме добре и заслужено победихме. Поздравявам нашата великолепна публика. Доволен съм. Двата тима играят един от най-добрия футбол. Заслужено гледахме толкова добър мач", коментира след края Пенев.

Наставникът на "Арда" Николай Киров пък каза: "Винаги единият отбор губи финала. Не заслужихме загубата. Мачът бе на грешка. Те сгрешиха в средата на втората част, ние не сме възползвахме. Ние сгрешхме накрая, те се възползваха. Съжалявам за състезателите. Те хвърлиха всичко, но излизат с наведени глави. Трябва да гледаме напред и да търсим втория начин за класиране в евротурнирите (б.ред. - през първенството). През втората част стояхме по-добре на терена. Грешки винаги се допускат. Имаме много млади момчета. Краят на мача беше тъжен за играчите, но те няма от какво да се срамуват".