Димитров поведе уверено, но отново загуби от Зверев

Сет и пробив аванс се оказаха недостатъчни за българския тенисист в III кръг на US Open

03 Септ. 2023
Григор Димитров чака с концентриран поглед сервиса на Александър Зверев в мача от III кръг на US Open.

Поставеният под №19 Григор Димитров приключи участието си в Откритото първенство на САЩ по тенис. Първата ракета на България започна много уверено мача от III кръг срещу №12 в схемата Александър Зверев и изгради наглед солидна преднина срещу 26-годишния германец, но в крайна сметка отстъпи със 7:6 (2), 6:7 (8), 1:6, 1:6 след 3:42 ч. битка на втория по големина корт в Ню Йорк - "Луис Армстронг".

32-годишният хасковлия демонстрира характер в първата част, когато изостана с ранен пробив, но реагира с моментален рибрейк и изравни на 2:2 гейма. Спечеленият убедително тайбрек допълнително окрили българина и той поведе с пробив във втория сет, затвърден за аванс от 4:2.

Последва обаче силна серия от страна на Зверев, който заличи разликата с връщане на брейка в 8-ия гейм, и тази част също трябваше да бъде решена с тайбрек. Именно развръзката в него предреши и крайния изход на мача, тъй като след като го загуби с един-единствен минипробив в края, Димитров сякаш се предаде психически, а и физически повече не беше равен на шест години по-младия си съперник.

След края на третия сет българинът поиска медицински таймаут и се прибра в съблекалнята. В последната част той вече видимо не беше в оптимална кондиция и почти не успяваше да се бори в разиграванията.

За Саша това е трета победа срещу Григор от три изиграни мача през 2023 г. и шести пореден успех от общо седем мача помежду им в професионалния тур. Единственият спечелен от нашия тенисист двубой остава онзи при първата им среща през вече далечната 2014 г.

На 1/8-финалите на US Open Александър Зверев ще се изправи срещу шестия поставен Яник Синер, след като италианецът се справи в четири сета с ветерана от Швейцария Стан Вавринка - 6:3, 2:6, 6:4, 6:2.

Watch the highlights of Alexander Zverev vs. Grigor Dimitrov in Round 3 of the 2023 US Open. These highlights are presented by Cadillac.Don't miss a moment o...