Фантастичен гол украси летящия старт на Бразилия

"Селесао" даде заявка за шеста световна титла с играта си след почивката срещу Сърбия

24 Ноем. 2022
Ричарлисон е успял да изпълни ефектната си странична ножица между трима сръбски футболисти, за да отбележи своя втори гол в мача в Лусаил.

Един от фаворитите на Мондиал 2022 - Бразилия, не сгреши на старта си на първенството. Нещо повече - със силната си игра след почивката срещу Сърбия южноамериканският тим не само си осигури победата с 2:0 в първия си двубой от група G, но и подплати претенциите си за шеста световна титла.

Сърбите успяха да удържат 0:0 през първата част с по-дефанзивна тактическа схема, малко късмет и доста добри изяви на вратаря Ваня Милинкович-Савич. След паузата обаче "Селесао" се разигра и западната ни съседка си изпати от това.

В герой за бразилците се превърна нападателят на "Тотнъм" Ричарлисон, който отбеляза и двата гола. В 62-ата мин. Винисуис шутира, Милинкович-Савич изби, а Ричарлисон вкара при добавката. Особено красиво бе второто му попадение. В 73-ата мин. Винисиус центрира отляво, Ричарлисон пое топката, извъртя се и със странична ножица вкара топката с мощен шут във вратата - 2:0.

Победата на Бразилия можеше да е и още по-изразителна, но в 60-ата мин. Алекс Сандро и в 81-ата Каземиро улучиха греди. А за Ричарлисон остана и още едно удоволствие, освен победата и попаденията му. Той стана първият бразилец след Неймар през 2014 г., който дебютира на световно първенство с два гола.