Григор Димитров е на 1/8-финал в Париж след звучен обрат срещу руснак

Олимпийският шампион е следващото препятствие пред българския топтенисист на "Мастърс" във френската столица

03 Ноем. 2021Обновена

Поставеният под №16 Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на "Мастърс" турнира по тенис в Париж (Фр). Във II кръг днес първата ни ракета (№30 в света) надделя над Карен Хачанов (Рус) след звучен обрат с 4:6, 6:2, 6:0 за 1:58 ч. в зала "Акор Арена".

30-годишният българин бе принуден да играе три сета във втори пореден ден, след като на старта на основната схема вчера загуби втората част срещу френския ветеран Ришар Гаске. И днес срещу 25-годишния руснак обаче хасковлията демонстрира чудесна физическа форма, която му помогна да преодолее моментните проблясъци в играта на съперника.

В началото двубоят вървеше гейм за гейм, като в първите осем гейма никой от двамата не позволи дори точка за пробив. Димитров се пропука пръв и загуби подаването си в 9-ия, въпреки че спаси два поредни брейкбола от 15:40, а след това Хачанов спокойно затвори частта на свой сервис.

Григор реагира мигновено и в следващите два сета наложи суперагресивно темпо, принуждавайки опонента си да пробяга огромни разстояния в почти всяко разиграване. Българинът пое изцяло инициативата и реализира два пробива във втората част и още три в третата, печелейки последните осем гейма поред и слагайки точка на спора с третия си мачбол в подаването на руснака.

Това беше втори успех за нашия тенисист от два изиграни мача срещу този съперник. При първата им среща във Виена миналия сезон Хачанов не успя да вземе дори сет.

Съперник на Димитров за място на 1/4-финалите в последния за годината турнир от категория "АТР 1000" ще бъде олимпийският шампион Александър Зверев (Гер). Световният №4 срази Душан Лайович (Сър) с 6:3, 7:6 (5) и ще се изправи за четвърти път срещу българския топтенисист, водейки с 2-1 победи в директния баланс.

Всички 1/8-финали във френската столица ще се изиграят в четвъртък (4 ноември). Мачът между Димитров и Зверев е четвърти в програмата на централния корт и трябва да започне около 18:00 ч. българско време.