Григор Димитров претърпя втора поредна загуба на турнира в Ница

26 Юли 2020
GONG.BG

Григор Димитров претърпя втора поредна загуба на турнира Ultimate Tennis Showdown-2 в Ница (Фр). 19-ият в световната ранглиста поведе с 2-1 части срещу испанеца Фелисиано Лопес (№56), но допусна обрат и мачът завърши 3-2 (17:9, 14:15, 11:16, 16:12, 0:2) за Лопес.

Турнирът се играе по нестандартни правила - в 4 части по 10 минути, като победител във всяка част е тенисистът, постигнал повече точки. При равенство в частите, както стана в мача с Лопес, победител е този, който в петия сет направи две поредни точки - испанецът постигна това още след първите две разигравания, тъй като при своя сервис на втората точка българинът направи двойна грешка.

El Torero is on a roll. 👀

In his second win of the weekend, @feliciano_lopez takes down Grigor Dimitrov in Sudden Death.#UTShowdown pic.twitter.com/Xh40FXTHIA

— Tennis Channel (@TennisChannel) July 26, 2020

След загубата в първия си двубой от Ришар Гаске (Фр) вчера Димитров отпада от турнира, тъй като няма и теоретичен шанс да се класира за полуфинала. Все пак българинът има да изиграе още една, последна среща - с четвъртия участник в групата Алексей Попирин (Авл, №103 в ранглистата).

Това бяха първите два мача на Григор след възстановяването му от коронавируса. Той даде положителна проба за COVID-19 през юни в Задар (Хър), по време на втория турнир от демонстративната верига "Адриа тур", организирана от световния №1 Новак Джокович (Сър).