Григор Димитров разгроми световния №15 на "Мастърс" в Мадрид

Българският тенисист излиза срещу Стефанос Циципас на 1/8-финалите в испанската столица

05 Май 2022Обновена

Тенисист №1 на България Григор Димитров (№20 в света) продължи силното си представяне от началото на сезона на клей и се класира за 1/8-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид. Във II кръг на надпреварата в испанската столица 30-годишният хасковлия разгроми заемащия 15-о място в ранглистата Диего Шварцман (Арж) с 6:0, 6:3.

Двубоят на втория по големина корт "Аранча Санчес" продължи малко повече от час и премина изцяло под диктовката на българина. В I сет Григор спечели 12 от 14 разигравания на свой сервис и загуби общо само шест точки, осъществявайки три поредни пробива в подаването на аржентинеца, последния - на нула.

Във втората част Шварцман успя временно да стабилизира играта си и спечели откриващия гейм, но скоро отново рухна пред агресивната тактика и безпогрешното пласиране на топката от страна на Димитров. Нашият тенисист осъществи брейк в 3-тия гейм и още един в 9-ия, затваряйки двубоя с първия си мачбол на ретур след 69 мин. игра.

Това беше трети пореден успех за Димитров от общо четири изиграни мача в съперничеството срещу Шварцман в тура на АТР. Единственото му поражение остава необяснимият срив във финала на турнира в Истанбул през 2016 г., когато водеше със сет и сервираше за победата при 5:3 във втората част, но в крайна сметка загуби със 7:6 (5), 6:7 (4), 0:6.

На 1/8-финалите в Мадрид съперник на Григор Димитров ще бъде поставеният под №4 Стефанос Циципас (Гър), който в късния мач тази вечер надигра участващия с "уайлд кард" Люка Пуй (Фр) с 6:3, 6:4. Това ще бъде петият двубой на хасковлията срещу 23-годишния грък, който е спечелил три от предишните им четири срещи, включително последните две - най-скоро на 1/8-финалите в Барселона преди две седмици.

Димитров и Циципас ще излязат отново един срещу друг на корта в четвъртък около 19:00 ч. българско време.